banner461
banner195

Acıgöl OSB’nin En Büyük Sorunu Çözülüyor

Nevşehir’in Sanayi anlamında gelişmesine en önemli katkıyı sağlayacak olan alanlardan biri olan Acıgöl Organize Sanayi bölgesinde bir yandan yeni yatırımcıların talepleri değerlendirilirken, öte yandan organize sanayi bölgesinin arıtma tesisinin bir an önce faaliyete geçirilmesi için çalışmaların hızla sürdürüldüğü bildirildi.

 Acıgöl OSB’nin En Büyük Sorunu Çözülüyor
13 Ekim 2014 Pazartesi 17:16

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in Sanayi anlamında gelişmesine en önemli katkıyı sağlayacak olan alanlardan biri olan Acıgöl Organize Sanayi bölgesinde bir yandan yeni yatırımcıların talepleri değerlendirilirken, öte yandan organize sanayi bölgesinin arıtma tesisinin bir an önce faaliyete geçirilmesi için çalışmaların hızla sürdürüldüğü bildirildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, Acıgöl organize sanayi bölgesindeki arıtma tesisi sorununun giderilmesi konusunda son aşamaya gelindiğini belirtirken, Bölgenin gelişimi için turizm kadar sanayileşmenin de büyük önem taşıdığını belirten Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, “Bölgemizin turizm kadar sanayiye de önem vermesi gerekiyor. İlimizin sanayisinin gelişmesi adına bir takım çalışmalar yapılıyor. Bunların en başında gelen çalışmalardan biri de bizden önce idarenin da üzerinde hassasiyetle durduğu Acıgöl Organize Sanayi Bölgesi. Burada oldukça ciddi firmaların talepleri var ve bu talep giderek artıyor. Yeni başvurular var ve bunları değerlendiriyoruz. Bizim için Acıgöl organize sanayi bölgesinde önemli konulardan biri de arıtma. Arıtma tesisinin kurulması konusunda çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Arıtma tesisini tamamladığımızda organize sanayi bölgemizin çok önemli bir eksikliğini gidermiş olacağız” ifadelerinde bulunmuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kim - 4 yıl önce
mehmet çiçek çözdü, adam en önemli eksiği giderdi