banner461
banner195

Astropay Bozdurma Ne Demektir?

Astropay bozdurma olarak gündeme getirilen ifade, kart içerisinde kalan miktarın ya da harcanmayan kartların içerisinde bulunan miktarın, kart sahipleri tarafından geri alınması olarak tanımlanmaktadır.

Astropay Bozdurma Ne Demektir?
06 Şubat 2017 Pazartesi 17:46

banner143
banner134
Astropay bozdurma olarak gündeme getirilen ifade, kart içerisinde kalan miktarın ya da harcanmayan kartların içerisinde bulunan miktarın, kart sahipleri tarafından geri alınması olarak tanımlanmaktadır. Astropay kart temel kullanım ilkesinde tek kullanım prensibi doğrultusunda çalışmakta olan bir sistemi işaret etmektedir. Bu nedenle astropay al işlemlerinde öncelikli olarak, ihtiyacınızı belirlemeli ve belirlemiş olduğunuz bu bedel doğrultusunda satın alma işlemini yapmalısınız. Eğer, bu ilkeye özen göstermenize rağmen, herhangi bir neden ile kartınızı harcamaktan vazgeçmiş iseniz ya da yapmış olduğunuz alışverişten sonra kartınızın içerisinde herhangi bir miktarda para kanlım ise, yapacağınız işlem, bozdurma işlemidir. Bozdurma işlemini yapabileceğiniz ortamlar ise, kartı satın aldığınız yetkili bayilerdir. Yetkili bayii harici herhangi bir şahıs ya da işletmeden bozdurma işlemini yapmak istiyor iseniz, öncelikli olarak yerlerin güvenilir olup olmadığı konusunda araştırma yapmalısınız. Daha sonra bozdurma işlemlerinde kullanılan dolar değerinin Türk lirası karşılığındaki değerini araştırmalısınız. Yetkili bir bayide 10 dolar değerindeki kartı 37 Türk lirası civarına bozdurma şansınız bulunuyor iken, yetkili olmayan bir bayii ya da işletme üzerinden aynı kartı, 30 Türk lirası civarında bozdurmak istemiyor iseniz, astropay satın al işlemini yaptığınız yetkili temsilciler ile irtibata geçmelisiniz.
Astropay Bozdurma Nasıl Yapılır?
Astropay bozdurma işlemleri, bahsedildiği gibi yetkili temsilciler üzerinden yapılmaktadır. Bozdurma işleminde öncelik astropay kart pin kodlarının, yetkili bayilere teslim edilmesidir. Astropay al işlemi ile sizlere verilmiş olan kart bilgilerinizi yani pin kodlarınızı, bayi temsilcisine vermek zorundasınız. Bu teslimatı güvenilir ortamlara yaptıktan sonra, bilginizi teslim alan işletmeler, sistemden kart içerisinde para bulunup bulunmadığını kontrol edecektir. Eğer, kart içerisinde bir para bulunduğu tespit edilir ise, sizlere, kartın size ait olduğunu ispatlamanız yönünde bir talep iletilecektir. Kartın size ait olduğunu sistem üzerindeki bilgiler ile ispatladığınız takdirde, kart içerisinde bulunan para miktarı, tarafınıza iletilecek ve dolar cinsinden belirlenen bu para miktarının Türk lirası karşılığı hesaplanacaktır. Sizlerin de onay vermeniz halinde, yetkili bayi astropay satın al ile elde ettiğiniz kartınızda kalan paranın, gerekli çevrim işleminin yapacak ve Türk lirası karşılığını sizin belirtmiş olduğunuz hesap numarasına gönderecektir. Türkiye'de kart satışı ve satış sonrası hizmetleri konusunda hizmet veren bütün yetkili temsilciler, bu işten karşılığında başvuru yapan şahıslardan herhangi bir komisyon talep etmemektedir. Bozdurma işlemi tamamlandıktan sonra, elinizde bulunan kartı yani pin kodunu tekrar kullanma şansınız yoktur. Sistem otomatik olarak alışveriş yaptığınız andan itibaren, kartınızı iptal etmektedir. Eğer, kartınızı kullanmadan bozdurma işlemini yapmış iseniz, bozdurma işleminin yapıldığı andan itibaren de aynı uygulama devreye girmektedir. Aynı pin koduna ikinci defa para yüklemeniz yani ön yükleme bedeli yapmanız ve aynı pin kodunu tekrar kullanmanız, mümkün değildir. Başvuru yapsanız bile sizlere verilecek olan kart yani pin kodu, değişik numaralardan meydana gelecektir.
https://www.astropaykartal.gen.tr/

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.