banner461
banner195

Bakan Elitaş : Nevşehir kabak çekirdeği gibisi yok!

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Nevşehir'de İş Adamları ve Stk Kuruluşlarıyla Bir Araya Geldi.

Bakan Elitaş : Nevşehir kabak çekirdeği gibisi yok!
20 Nisan 2016 Çarşamba 23:07

banner143
Dersiad Nevşehir Şube Hizmet Binası  Ekonomi Bakanı Elitaş’ın Katıldığı Törenle Açıldı
İlgili Galeriye Git
banner134
Ekonomi Bakanı Mustafa  Elitaş, Nevşehir Topuzluhan'da akşam yemeğinde Nevşehirli iş adamları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. 

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Nevşehir’de bir dizi gezi ve incelemelerde bulunmasının ardından akşam yemeğinde İl Emniyet Müdürlüğü Topuzluhan Tesislerinde iş adamları ve sivil toplum örgütleriyle bir araya geldi.

Elitaş : Nevşehir kabak çekirdeğinin lezzetini hiçbir yerde bulamazsınız !

Bakan Elitaş burada yaptığı konuşmada, “Avanos bölgemizden üretilen el işçiliği, alın teri göz nuru çok güzel şeyler. Bir de meşhur kabak çekirdeği var. Kabak çekirdeğini söyleyince başkan dedi ki arabaya bir çuval kabak çekirdeği yükleyelim. Ama ben yemek için değil reklamını yapmak için istedim. Yine kabak çekirdeği her Nevşehir’e geldiğimde isteyeceğim. Medyada bunu yayınlasın. Nevşehir’in kabak çekirdeği meşhur” diye konuştu.

Yemeğin ardından Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş günün anısına Bakan Elitaş'a teşekkür plaketinin yanı sıra kabak çekirdeği hediye etti. Ayrıca Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Seyit İnce  ve Ürgüp Ticaret Odası Başkanı Ahmet Aydın Bakan Elitaş’a çini tabak hediye etti. 

“HER TARAFTA KABAK ÇEKİRDEĞİ OLUR AMA BURADAKİ LEZZETİ BULAMAZSINIZ”

Kabak çekirdeği hediyesini gören Bakan Elitaş, “İstemesem kabak çekirdeği gelmeyecekti anlaşılan. Ama sonradan geldi. Yani tereciye tere satmak zor ama ben basın için konuşuyorum. Bu kabak çekirdeği özel olarak kavrulan kabak çekirdeği. Her tarafta kabak çekirdeği olur ama buradaki Nevşehir kabak çekirdeğinin lezzetini hiç bir yerde bulamazsınız” şeklinde konuştu.


İşte Bakan Elitaş'ın açıklamalarından kısa başlıklar:

Bakan Elitaş; Ülkemizin dönüşüm sürecinde aktif illerimizden biri Nevşehir Şehrimizi ekonomi maratonunda ön sırada koşan illerimizin başında görmek isterim. Sadece mal ticareti açısından değil, sahip olduğu doğal güzelliklerle hizmet ihracatı hedeflerimize ulaşmak için de hususi öneme sahiptir.

Nevşehir’imiz doğal güzellikleri, tesisleri ve ekonomik değerleriyle sadece Anadolu’nun değil bölgemizin yükselen bir değeridir.

Türkiye’yi hem dünyadaki tüm olumsuz gelişmelere hem de küresel rekabete rağmen büyütüp maneviyatımız ve erdemimizden taviz vermeyeceğiz.

Ayrıca bugün Açılışını yapmış olduğumuz DERSİAD Şubesi binasında çok değerli çalışmaların yapılmasını,Nevşehir’e ve ülkemize büyük katkılar sunmasını dilerim. son olarak bugün güzel misafrperverliği için tüm Nevşehirli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.