banner461
banner195

Başbakan Erdoğan Patatescilerle Buluştu

Niğde Orhanlı Belediye Başkanı Mustafa Kaplan ve Orhanlı beldesinden gelen patates üreticisi çiftçiler TBMM’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Başbakan Erdoğan Patatescilerle Buluştu
26 Mart 2013 Salı 16:25

banner143
banner134

  Orhanlı Belediye Başkanı Mustafa Kaplan ve Orhanlı beldesinden gelen patates üreticisi çiftçiler TBMM’de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

 

AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu’nun sağladığı görüşme Grup Toplantısı sonrasında mecliste gerçekleşirken, görüşmede çiftçiler Başbakan Erdoğan’a yaşadıkları sıkıntıları anlatma fırsatı buldular. Çiftçiler çözüm noktasında isteklerini Başbakan’a ilettiler. Başbakan Erdoğan çiftçileri dikkatlice dinleyerek danışmanlarına talimat vererek sorunla ilgili Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı nezdinde çalışma olacağını söyledi ve çiftçilerin hazırladıkları raporu teslim aldı.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile patates üreticilerini temsilen ise Orhanlılı çiftçi Doğan Öşür görüştü. Öşür, Başbakan Erdoğan’a patatesçilerin son dönemde hem ürün fiyatı hem de Pazar konusunda ciddi sıkıntılarının olduğunu, tarımsal sulamada enerji maliyetlerinin karşılamada güçlük çektiklerini ve ekonominin patatese bağlı olduğunu aktararak zor durumdan kurtulmaları için kendilerinden destek beklediklerini söyledi.

 

AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu ise değerlendirmesinde şunları söyledi: “Patates üreticilerimiz bu yıl hem ürünün Pazar bulamaması hem de çok düşük fiyatlarda seyretmesi nedeniyle üreticiler, esnaflar ve vatandaşlar ekonomik olarak çok zor durumdadır. Üretim için yer altı suyu kullanıldığı için enerji maliyetleri de oldukça yüksek külfetler tutmaktadır. Niğde ekonomisi büyük oranda patates ürününe bağımlıdır. Sorunları biliyoruz ve çözümü noktasında gayretlerimizi sürdürüyoruz. Bugün de Orhanlı’dan gelen çiftçilerimizi Başbakanımızla görüştürdük çiftçilerimiz sorunları doğrudan aktarma fırsatı buldular. Sonucun üreticilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Görüşmede Orhanlılı çiftçilere Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu’nun yanı sıra Edikli Belediye Başkanı Ahmet Musalli, Ovacık Belediye Başkanı Osman Kendirli, Çayırlı Belediye Başkanı Devlet Kılıç ve Elmalı Belediye Başkanı Mustafa Türkan da eşlik etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nuh - 5 yıl önce
bizim vekıllerde uyuyo arıyoz soruyozz ılgılenıyozz dıyolarr zaten ebubekır kırısıp duruyo ama unutmasın onu oraya oturtan ciftciler indirmesinide bilir sen kırısmaya devam ett
Avatar
alpaslan sov - 5 yıl önce
ben bu nigde milletvekilini taniyorum ne patateste nede nigdenin baska islerinde ortada yok, ōmer bey kosturyo gene.basbakan gecen toplantida fircalamis bunu,foto cektirip kandiriyo.medaasa aldirilan patates de nevsehir milletvekilleriyle ömer beyin isi
Avatar
nevşehir - 5 yıl önce @nuh
patates konusunda en son konuşacak kişi kavaklıoğlu başbakana patates sorununu anlatmış zaten bunu nevşehir vekilleri aylar önce yaptı bir takım sonuçları oldu şimdide bölgeden papates aldıranda onlar ama sovu kavaklıoğluna kalmış...yersen
Avatar
nevşehir - 5 yıl önce
kavaklığlu diyoya tarım bak nezdinde calışma olacak gectimiz haftalarda zaten nevşehir vekilleri niğde mv ömer beyle birlikte bakanlıkta toplantı yaptılar ve yakında sonucu cıkınca kavaklıoğlu derki başbakana ilettik çzödük ama tarım bak zaten çalısıyor...