banner461
banner195

Çiftçiye TARSİM Sigortanızı Yaptırın Çağrısı

Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altınışık, bu yıl tarım arazilerinde yaşanan dolu, sel gibi felaketlerin bir kez daha çiftçinin tarım sigortasına önem vermesinin gerekliliğini ortaya koyduğuna dikkat çekti.

Çiftçiye TARSİM Sigortanızı Yaptırın Çağrısı
20 Temmuz 2015 Pazartesi 14:12

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altınışık, bu yıl tarım arazilerinde yaşanan dolu, sel gibi felaketlerin bir kez daha çiftçinin tarım sigortasına önem vermesinin gerekliliğini ortaya koyduğuna dikkat çekti.

İlimiz genelinde bu yıl yağışlı bir dönemin geride kaldığına değinen Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altınışık, “Yurdumuz ve bölgemiz bu yıl Allah’a Şükürler olsun oldukça iyi yağış aldı. Ancak yoğun yağışlar nedeniyle bazı tarım alanlarımızda sel ve dolu felaketi de yaşandı. Yaptığımız tespit çalışmalarımızda da gördük ki çiftçilerimizin büyük bir bölümünün halen tarım sigortası yok. Çeşitli doğal afetler nedeniyle zarara uğrayan ve daha önceden tarım sigortasını yaptıran çiftçilerimizin zararları sigorta çerçevesinde karşılanırken, çok sayıda çiftçimizin ne yazık ki sigortası olmaması nedeniyle ciddi zarara uğradığına bire bir şahit olduk. Bu nedenle bir kez daha çiftçilerimizi uyarıyoruz. TARSİM sigortası yaptırarak olası bir doğal afetten korunun. TARSİM sigortasını yaptıran çiftçinin sigorta bedelinin % 50’sini zaten devletimiz ödüyor. Örneğin 100 dönüm bir tarım arazisi bulunan vatandaşımız 1000 TL’ye sigorta yaptırıyor ve bunun 500 TL’sini devletimiz ödüyor. Devletimizin çiftçimize sunduğu bu büyük imkandan çiftçilerimizin en kısa sürede yararlanması çağrısında bulunuyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.