banner461
banner195

Don Olayı Kuruyemişçileri Vurdu

Türkiye’de yaşanan don olayları en çok kuruyemişçileri etkiledi, fındık, fıstık ve kuru kayısı fiyatları tavan yaptı.Son zamanlarda yaşanan don olaylarından nasibini kuruyemişçiler de aldı.

Don Olayı Kuruyemişçileri Vurdu
22 Nisan 2014 Salı 15:50

banner143
banner134
Son zamanlarda yaşanan don olaylarından nasibini kuruyemişçiler de aldı. Nevşehirde kuruyemişcilik yapan Genç İş Adamı Yasin Nurlu son günlerde yaşanan soğuk havalar ile birlikte özellikle fındık ve kayısının olumsuz etkilendiğini söyledi. Ertunç “Soğuk havalarla birlikte kuruyemiş fiyatlarımız çok arttı. Fiyatlarımız yüzde elliye yakın arttı. Fındığı normalde 20- 22 TL’ye satıyorduk şu anda 32 TL’ye çıktı. Kayısı 10 TL’ye satıyorduk 15TL’ye çıktı. Kaliteli malda bulunmaz duruma geldi. İnşallah kenarda kuytuda kalanlarla idare ederiz” dedi.

Özellikle Antep fıstığının fiyatının çok arttığını vurgulayan Nurlu “Antep fıstığı 42 TL’ye çıktı. Fiyatlardaki artışlardan satışlarımız düştü. Şikayetçiyiz fakat Allah'tan gelen bir şey olduğu için bir şey yapamıyoruz. Satışlarımız bir hayli düştü inşallah iyi olacak. Ama şu son günlerde birde piyasada bir gerginlik var. Bunlarında etkisiyle fiyatlarımız çok arttı. Ciromuz düştü, önceden fındık 18 TL iken vatandaş fındık alabiliyordu fakat şimdi 30-32 TL’ye çıkınca vatandaş fındık yemez oldu” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
fındıkkıran - 4 yıl önce
bu artışlar dona rağmen spekülatif karadeniz stokçusu ürünü peyderpey piyasaya sürüyor.
Avatar
kral - 4 yıl önce @fındıkkıran
son gunlerde kuruyemişte bi sikilasyon yok...