banner461
banner195

Ekiz’den Nevşehirli Çiftçilere Önemli Çağrı

evşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ekiz, özellikle zaman zaman yaşanan doğal felaketlerin ardından önemidaha fazla anlaşılan tarım sigortası konusunda çiftçinin bilinçlendirilmesi amacıyla çeşitli çalışmalarda bulunduklarını da belirtti.

 Ekiz’den Nevşehirli Çiftçilere Önemli Çağrı
24 Eylül 2014 Çarşamba 18:03

banner143
banner134

 Ekiz’den Çiftçilere Önemli Çağrı

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ekiz, özellikle zaman zaman yaşanan doğal felaketlerin ardından önemidaha fazla anlaşılan tarım sigortası konusunda çiftçinin bilinçlendirilmesi amacıyla çeşitli çalışmalarda bulunduklarını da belirtti.

Tarım sigortasın % 50’lik bölümünün devlet tarafından karşılandığını ve diğer bölümünün ise çiftçilerden hasat sonrasında tahsil edildiğini kaydeden Nevşehir Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Ekiz, “Yaşanan doğal felaketlerin ardından sigortayı hatırlamak doğru değil. Çiftçilerimizi bu konularda bilgilendirmek üzere çalışmalarda bulunuyoruz. Çiftçilerimiz ihmalkarlık yapmadan yüzde 50’lik bölümünü devletin karşıladığı tarım sigortalarını bir an önce yaptırmaları uyarısında bulunuyoruz. Nevşehir Ziraat odamızda da tarım sigortaları yapılmaktadır” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.