banner461
banner195

Ekmek İçin Zam Teklifi 75 Kuruş

Nevşehir’de ramazan bayramı sonrasında gerçekleşmesi muhtemel ekmek zammı dar gelirli aileleri düşündürüyor.

Ekmek İçin Zam Teklifi 75 Kuruş
20 Temmuz 2013 Cumartesi 14:24

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de ramazan bayramı sonrasında gerçekleşmesi muhtemel ekmek zammı dar gelirli aileleri düşündürüyor.

Edinilen bilgilere göre, ramazan ayı öncesinde birlik başkanlığına zam teklifi ile giden fırıncılar odasının ilimizde ekmek fiyatının 75 Kuruş olması yönünde. Bu teklif bayram sonrasında birlik başkanlığınca ele alınacak.

Birlik Başkanı İsmail Ördü’nün mübarek ramazan ayında ekmeğe zam yapılmamasını istemesi üzerine bayram sonuna kalan ekmek zammı için 15 kuruş artış düşünülüyor.

Niğde genelinde yaklaşık 5 buçuk yıldır 60 Kuruştan satılan ekmek, artan buğday fiyatları ve maliyetler gerekçe gösterilerek  zamlandı. Niğde Kasaplar ve Fırıncılar Odası Başkanı Hanifi Güçlü ve Niğde Esnaf ve Sanatkarlar  Odaları Birliği Başkanı Fahri Eker’in imzası bulunan yeni ekmek raici uygulamaya konuldu.

Niğde’de yaşanan bu gelişmenin ardından ilimizdeki ekmek üreten fırıncıların esnaf ve sanatkarlar odaları birlik başkanlığına zam başvurusu yapıp yapmayacağı hafta içerisinde belirginlik kazanacak.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kartal - 5 yıl önce
zaten az kazanıyosunuz 1 tl yapın yiyen yimeyen belli olsun
Avatar
faik - 5 yıl önce
50 kğlık unun çuvalına 2-4 tl zam geliyor bir çuval undan 200 ekmek çıksa ekmeğe 0.15 krş zam yapıldığına göre bir çuval undan çıkan ekmekten 30,00 tl daha fazla kazanılıyor unun çuvalına yapılan zam 2-4 tl ekmek olunca 30,00 tl oluyor bu zam
Avatar
esrarengizz... - 5 yıl önce
ekmeğe güzel zam geliyor ama onu imal eden işçileri bedavaya çalıştırıyorsunuz.15 kuruş zam alırsınız işçiye 1 kuruş zam yapmazsınız