banner461
banner195

Faizsiz Kredi İmkânından Mutlaka Yararlanın !!!

Hükümetin vaatleri arasında bulunan esnaf ve sanatkârlar ile yeni girişimcilere faizsiz kredi uygulaması hayata geçti.

Faizsiz Kredi İmkânından Mutlaka Yararlanın !!!
09 Şubat 2016 Salı 20:35

banner143
banner134
Hükümetin seçim vaatleri arasında bulunan Esnaf ve Sanatkârlara faizsiz kredi uygulaması Bakanlar Kurulu kararnameleri ile Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre;  Türkiye Halk Bankası Anonim Şirketince Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle veya doğrudan; Esnaf ve sanatkârların makine, takım ve demirbaş alımları, işyeri modernizasyonu veya hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 30 bin TL’ye kadar % 100 faiz indirim oranı uygulanarak kredi kullandırılabilecek.

Bu madde kapsamında başvuruda bulunanların kredi kullanım amacını yazılı olarak taahhüt etmeleri zorunlu tutulacak. Bu imkandan bakiyesi 01.12.2015 tarihine devreden kredi borcu bulunanlar yararlanamayacak. Ayrıca bu madde kapsamında kredi kullanacakların hibe desteği kullanmadıklarına dair KOSGEB’den yazı getirmeleri zorunlu olacak. KOSGEB tarafından sağlanan hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlananlar hariç olmak üzere; KOSGEB Girişimcilik Destek Programını bitiren, başvuru tarihinde 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkârlara KOSGEB tarafından onaylanan projelerini bankaya sunmaları durumunda 100 bin TL’ye kadar % 100 faiz indirim oranı uygulanarak kredi kullandırılabilecek

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.