banner461
banner195

Gülşehir'in Köylerinde Yol Yapım Çalışmaları Başlatıldı

Nevşehir İl Özel İdaresi Yol Yapım Programları kapsamında Gülşehir ilçesine bağlı köylerde çalışmalarını sürdürüyor.

Gülşehir'in Köylerinde Yol Yapım Çalışmaları Başlatıldı
06 Mayıs 2016 Cuma 19:37

banner143
banner134
Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından çalışmaları başlatılan Gülşehir İlçesi Bölükören-Ovaören köy yolları asfalt bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı bölgede, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman ÖZGÜN, Avanos Kaymakamı, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Mustafa ELDİVAN, Gülşehir Kaymakamı Murat ERTEKİN ve İl Genel Meclis Üyesi Akif KABUKÇUOĞLU incelemelerde bulunarak İl Özel İdaresi yetkililerinden bilgi almışlardır. Alınan bilgi doğrultusunda;

    Nevşehir İl Özel İdaresi yol ağı sınırları içerisinde bulunan, Gülşehir İlçesi Bölükören-Ovaören Köylerini birbirine bağlayan ve diğer köylere bağlantı yolu olan 11 km lik asfalt yolun bozuk olan 4 km lik kısmı sökülerek 1. Kat asfalt yapımı için, İl Özel İdaresi ekip ve ekipmanlarınca hazırlık çalışmaları başlatılmıştır. Ayrıca; 7 km lik kalan kısmı ise üzerine 2. kat asfalt kaplama yapılmak suretiyle bakım ve onarımdan geçirilecektir.

     Gerek 1. kat gerekse 2.kat asfalt yapımında, hazırlık safhası olan mıcır serim işi için ise bölgeye mıcır stoku yapılmaya başlanmıştır.

     2016 yılı İl Özel İdaresi Bütçesinden ayrılan ödenek ile bakım ve onarım dahilinde yapımına başlanılan Bölükören-Ovaören arası ve diğer köy yollarına bağlantısı olan yolun en kısa zamanda tamamlanabilmesi için ekiplerimiz gayretle çalışmaktadır.
     Her zaman olduğu gibi Gülşehir İlçesi köy yollarımızın yapımında da destekleriyle yardımlarını bizlerden esirgemeyen Sayın Valimize ve Nevşehir Milletvekillerimize teşekkür ederiz.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.