banner461
banner195

İç Anadolu Oda Borsa Başkanları TOBB’da biraraya geldi

İç Anadolu Bölgesi Oda ve Borsa Başkanları TOBB Birlik Merkezi’nde düzenlenen istişare toplantısında TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun konuğu oldu. Toplantıya Nevşehir Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş ile Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Aydın da katıldılar.

İç Anadolu Oda Borsa Başkanları TOBB’da biraraya geldi
20 Temmuz 2013 Cumartesi 17:25

banner143
İç Anadolu Oda Borsa Başkanları TOBB’da biraraya g
İlgili Galeriye Git
banner134

 İç Anadolu Bölgesi Oda ve Borsa Başkanları TOBB Birlik Merkezi’nde düzenlenen istişare toplantısında TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun konuğu oldu. Bölgenin ve iş dünyasının sorunları üzerine görüş alışverişinin yapıldığı toplantıda Hisarcıklıoğlu, TOBB’un faaliyetleri hakkında da bir sunum gerçekleştirdi.​

 

Türkiye’nin geleceğinin ve işsizlik sorununun çözümünün girişimci sayısını artırmaktan geçtiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, bunun için kadın ve genç girişimci kurullarını oluşturduklarını ifade etti.  İş dünyasına yardımcı olabilmek için ABİGEM, Kredi Garanti Fonu, KOBİ AŞ gibi kurumların yanı sıra UMEM Beceri’10 projesi ile de nitelikli eleman sorununa çözüm getirdiklerini belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ Üniversitesi, TOBB ETÜ Hastanesi ve DEİK ile ilgili de bilgiler verdi.

Kapasite raporları konusunda ciddi bir yatırım yaptıklarını dile getiren Hisarcıklıoğlu, artık Türkiye’nin hangi bölgesinde hangi ürünün ne kadar üretildiği noktasında sağlıklı bilgiye ulaşabileceklerinin altını çizdi.  Fuarcılık konusunda da önemli düzenlemeler yaptıklarından söz eden Hisarcıklıoğlu, “Türkiye’de fuarcılığın bir itibarı yoktu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesine aldık, illerdeki bütün oda ve borsalarım bunlarla ilgili de görevli. Şimdi fuar yapan şirket sayısı 600 küsurdan 155’e indi, ama fuarlara yabancı ülkeden gelme sayısı tam 10 kat arttı. Yani kaliteli fuarlar olmaya başladı” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.