banner461
banner195

İnce “Nevşehir’in Geleceği Aydınlık”

Nevşehir’in İl Oluşunun 59. Yıldönümü dolayısıyla açıklamada bulunan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Seyit İnce, İlimizin yakın zamanda Ticareti, Sanayisi, Turizmi ve Tarımı ile daha da büyüyeceğine dikkat çekti.

 İnce “Nevşehir’in Geleceği Aydınlık”
20 Temmuz 2013 Cumartesi 14:25

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’in İl Oluşunun 59. Yıldönümü dolayısıyla açıklamada bulunan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Seyit İnce, İlimizin yakın zamanda Ticareti, Sanayisi, Turizmi ve Tarımı ile daha da büyüyeceğine dikkat çekti.

Nevşehir’de son yıllarda özel organize sanayi bölgesi ile ticaret ve sanayi alanında çok ciddi gelişmeler sağladığına işaret eden Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İnce, “ 20 Temmuz 1954 Tarihinde il olan Nevşehir’imizin o günden bu yana ticaret, Sanayi, turizm ve Tarım alanında elde ettiği gelişmeleri iyi analiz edebilmek gerekiyor. Ticaret alanında Ülkemizin önde gelen illerinden biri olan Nevşehir, sanayi alanında da Özel organize sanayi bölgemizde kurulan dev yatırımlarla çok önemli mesafeler almıştır. Acıgöl organize sanayi bölgemizde de son dönemlerde yeni ve büyük yatırımların hayata geçirilmesi bu alanda da ilimizin geleceğinin parlak olduğunu göstermektedir. Son yıllarda tarım alanında yaşanan sıkıntıların bölgemizde alternatif ürünlerin geliştirilmesiyle birlikte daha iyi bir konuma geleceğine inancımız tamdır. Turizmde Dünya’nın önemli bir markası haline gelen Nevşehir, ileriki yıllarda 3 Milyon turist sınırını aşacak ve tüm dünyanın ilgi odağı olmayı sürdürecektir. Bütün bu olumlu gelişmelerde göstermektedir ki, Nevşehir’imiz Şehirleşme alanında çok önemli mesafeler kat etmiş ve etmeye de devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Nevşehir’imizin il oluşunun 59. Yıldönümünü kutlarız” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.