banner461
banner195

İş Adamlarına NTSO’ dan Davet

Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası başkanlığınca yapılan açıklamada, İSO Avrupa İşletmeler Ağı İstanbul Merkezi ve DEİK Türk - Macar İş Konseyi işbirliği ile 5 Eylül 2013 Perşembe günü Türk-Macar İş Forumu ve Firmalar arası İkili Görüşmelerin düzenleneceği belirtildi.

İş Adamlarına NTSO’ dan Davet
24 Ağustos 2013 Cumartesi 15:46

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası başkanlığınca yapılan açıklamada, İSO Avrupa İşletmeler Ağı İstanbul Merkezi ve DEİK Türk - Macar İş Konseyi işbirliği ile 5 Eylül 2013 Perşembe günü Türk-Macar İş Forumu ve Firmalar arası İkili Görüşmelerin düzenleneceği belirtildi.

Yapılan açıklamada, “Macaristan ile ticaret hacmimiz son yıllarda hızla artarak geçtiğimiz yılın sonu itibariyle 2 milyar Dolara yaklaştı. Macaristan ile ticaretimizin % 90’ ını sanayi ürünleri oluşturmakta. Makine ve aksamları, elektronik ekipmanı, motorlu taşıtlar önde gelen ürünler arasında yer almakta. Orta Avrupa’da bölgesel bir merkez konumunda bulunan Macaristan, Almanya gibi ikili ticaretimizin yüksek olduğu büyük pazarlara yakınlığı ile öne çıkmakta. Heyet kapsamında enerji, inşaat ve mimarlık, bilgi ve iletişim teknolojileri, elektronik, gıda ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren önemli Macar firmaların temsilcileri yer almakta. Toplantıya katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin 3 Eylül 2013 Salı gününe kadar İSO’ya başvurularını yapmaları gerekiyor” denildi. 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.