banner461
banner195

İthalat Patates Üreticisini Bitirir

Yükselen patates fiyatlarının ardından tüketicinin isteği doğrultusunda daha ucuz fiyata patates ithalatının gündeme gelebileceğini dile getiren Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ekiz, bu durumda bölge de patates üreticisinin bir daha üretim yapamaz hale gelebileceğine dikkat çekti.

İthalat Patates Üreticisini Bitirir
23 Eylül 2013 Pazartesi 10:27

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Yükselen patates fiyatlarının ardından tüketicinin isteği doğrultusunda daha ucuz fiyata patates ithalatının gündeme gelebileceğini dile getiren Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ekiz,  bu durumda bölge de patates üreticisinin bir daha üretim yapamaz hale gelebileceğine dikkat çekti.

Yıllardır ifade ettikleri gibi Türkiye’de tarım ürünlerinin ürün planlamasının yapılması gerektiğine değinen Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ekiz, “Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde patates fiyatlarının çeşitli nedenlere bağlı olarak yükseldiğini ve üreticinin bu gidişle bu fiyatlarla borçlarını ödeyebilecek bir konuma gelebileceğini söylemiştik. Bu üretici için tabi ki olumlu bir durum. Ancak, özellikle son yıllarda patates üreticisinin içerisinde bulunduğu sıkıntılı süreçle birlikte oldukça ucuz fiyatlara patates yemek durumunda kalan tüketici eğer bu yeni fiyatlara tepki gösterir ve ithalat gündeme gelirse işte o zaman tüketici kolay kolay belini doğrultamaz duruma gelir. En büyük arzumuz ülkemizde artık tarım ürünleri bazında ürün planlamasının bir an önce yapılması” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
r y - 5 yıl önce
0,50 kuruşluk patatesi neden 1,50 yiyelimki tabiki ithalat yapacak devlet