banner461
banner195

Karamsar Olmayın

İşsizlik halinin öğle saatlerine kadar evde yatarak asla atlatılamayacağını kaydeden İş Kur İl Müdürü İlhan Temel şunları ifade etti.

Karamsar Olmayın
24 Ekim 2013 Perşembe 10:45

banner143
banner134

İşsizlik halinin öğle saatlerine kadar evde yatarak asla atlatılamayacağını kaydeden İş Kur İl Müdürü İlhan Temel, İl Müdürlüğü olarak kendilerine müracaatta bulunan her işsize yardımcı olmanın gayreti içerisinde bulunduklarına işaret ederken, işsizlerin mümkünse her gün iş kur il müdürlüğüne gelerek kendisine uygun bir iş ya da iş istihdamı oluşturulabilecek bir kurs bulunup bulunmadığını sormaları tavsiyesinde de bulundu.

İş Kur İl Müdürlüğü olarak son yıllarda işsizlere bire bir yardımcı olabilecek uzman kişi sayısında da artış sağlandığını belirten İş Kur İl Müdürü Temel, “Öncelikle işsiz arkadaşlarımızın işsizlik psikolojisi olarak adlandırılan o kötü ve karamsar tabloya kendilerini düşürmemelerini istiyorum. Zira öğle saatlerine kadar evde yatıp, daha sonra dar bir vakitte kendilerine iş aramaları fikri kesinlikle yanlış. İşsizken bile mutlaka sanki işte çalışıyorlarmış gibi sabah erken saatte kalkıp kurumumuza mutlaka uğrasınlar. Kendilerine kurumumuzda iş bulabilmeleri için bütün imkanlar seferber ediliyor. Öte yandan iş kur il müdürlüğü olarak son yıllarda açtığımız istihdama yönelik kurslarımızı da mutlaka takip etsinler. Bu kurslarımıza katılan kişilerin yüzde 50 si bir iş yerinde istihdam ediliyor. Bu imkanı da asla göz ardı etmesinler. Öte yandan meslek insanın hayatında kazanabileceği en büyük erdem. Bu erdeme sahip olabilmek içinde eğer vasıfsız yani mesleği olmadan hayatlarını sürdürüyorlarsa bir an önce meslek sahibi olmanın gayreti içerisinde olsunlar. Bizim de kurum olarak en büyük hedeflerimizden biri bu. İnsanları iş sahibi değil, meslek sahibi yapabilmenin çabası içerisindeyiz” açıklamalarında bulundu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.