banner461
banner195

“KOSGEP Destekleri Konusunda Aracılara İnanmayın“

KOBİ'lerin KOSGEB başvurularında, kurumun e-KOBİ sisteminde yer alan yenilikler ile internet üzerinden yapıldığı belirtilerek, aracılara itibar edilmemesi istendi.

“KOSGEP Destekleri Konusunda Aracılara İnanmayın“
06 Ağustos 2012 Pazartesi 15:45

banner143
banner134

 KOBİ'lerin KOSGEB başvurularında, kurumun e-KOBİ sisteminde yer alan yenilikler ile internet üzerinden yapıldığı belirtilerek, aracılara itibar edilmemesi istendi.

 

KOBİ'lerin KOSGEB destek programlarına yönelik başvurularının, kurumun e-KOBİ sisteminde yer alan yenilikler ile internet üzerinden yapıldığı belirtilerek, aracılara itibar edilmemesi istendi.

 

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO)'ndan yapılan yazılı açıklamada, üyelerinden son günlerde, bazı şahısların işletmeleri arayarak, 'KOSGEB'in destek ve kredilerini belli bir komisyon karşılığında çıkaracakları' yönünde, asılsız ve gerçeğe uygun olmayan beyanlarla, işletmeleri yanılttıkları ve parasal talepte bulundukları yönünde şikayetler alındığı belirtildi.

 

KOSGEB'in KOBİ'lere ve girişimcilere ücretsiz ve aracısız verdiği hizmetleri, çıkar sağlama peşinde olan kişilerin, iş takibi adı altında para alarak yapması konusunda üyelerinin duyarlı olması ve bu kişilere itibar etmemesi istendi.

 

KOSGEB Başkanlığı tarafından, KOBİ'lere ve girişimcilere yönelik hizmet kapasitenin arttırılması adına önemli çalışmalar yapıldığı belirtilen açıklamada, "Bu kapsamda; KOBİ'lerin KOSGEB destek programlarına başvuruları, e-KOBİ sisteminde yer alan yenilikler ile internet üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple, aracılara itibar edilmemelidir. KOSGEB tarafından, KOBİ'lere ve girişimlere verilen kredi ve destek programları, öncelikle hizmet merkezleri ve basın-yayın organları aracılığıyla duyurulmaktadır. İşletmeler, KOSGEB faaliyet ve destek programları ile ilgili en doğru ve güncel bilgileri, www.kosgeb.gov.tr adresi, 444 1 567 KOSGEB Çağrı Merkezi ve hizmet merkezleri aracılığıyla öğrenebilmektedir. KOSGEB İdare Başkanlığı'nın destek ve hizmetlerini olumsuz yönde etkileyen bu tür beyanlara ve girişimlere itibar edilmemesi, herhangi bir sebeple KOSGEB adına KOBİ'lerden parasal talepte bulunan kişiler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulmalıdır." denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.