banner461
banner195

Macar Heyetinden NTSO’ na Ziyaret

Macaristan Başkonsolosu Gabor Kiss ve DEİK Türk-Macar İş Konseyi Başkanı ve Türk-Macar İş Adamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz Nevşehir Ticaret ve Sanayi odasını ziyaret etti.

Macar Heyetinden NTSO’ na Ziyaret
07 Mart 2013 Perşembe 11:11

banner143
banner134

 Başkonsolos Gabor Kiss, NTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili M. Ali Öbekli’ye ve diğer Yönetim Kurulu Üyelerimize kendilerini kabul etmelerinden ve burada bulunmaktan onur ve gurur duyduklarını belirti.

Başkonsolos “Türk-Macar ticari ilişkilerinin ve tarihinin çok eskilere dayanan sağlam kökleri olduğunu ve bunu daha fazla geliştirmenin bizlerin elinde olduğunu” belirtti.

Dünya Mirası Listesinde yer alan böyle bir bölgede daha çok kalmak istediğini, Macar turistlerinin bölgeyi daha iyi tanıması ve daha çok ziyaret etmesi gerektiğini belirten Başkonsolos Gabor Kiss Macaristan’ın birkaç parçasının da UNESCO Dünya Miras Listesi içinde yer aldığını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Başkan vekili M. Ali Öbekli, ilimiz sanayisindeki firmaların faaliyet alanlarından, organize sanayimizde verilen teşviklerden ve yatırım için uygunluğundan bahsederek Macar yatırımcıları ilimize yatırım için davet etti.

Görüşmede ilimizin sanayi ile birlikte bir turizm kenti olduğunu belirterek Kapadokya’nın ve ilimiz yatırım olanaklarını Macaristan da daha fazla tanıtılması gerektiğinden bahseden Öbekli, en kısa zamanda Macaristan’a gelerek bölgemizi tanıtmak amacıyla yapılacak  bir tanıtım toplantısı için söz aldı.

Görüşme sonunda misafirlere bölgemizi ve odamızı hatırlatacak hediyeler ve ilimiz teşvikleri hakkında kitapçık ve Kapadokya broşürleri hediye edildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
SANAYİCİ - 5 yıl önce
nerde gene sayin arif bey ankaradami vay vay sayin öbekli ayni kafadansiniz.
Avatar
yorum - 5 yıl önce
sanamı danışacak nerde oldunu beyfendi