banner461
banner195

Nevşehir de Bir İlk Daha

Nevşehirin Avanos İlçesine bağlı Göynük kasabasında Bölgenin ilk ve tek Doğal yalıtım malzemesi olarak kullanılan görselliği dayanıklılığı ses yalıtımı ve ısı izalasyonu da sağlayan ve bölgemizde daha çok butik otellerde kullanılan eskitilmiş taş olarak bilinen Göynük Taşı üretimine başlanıldı.

Nevşehir de Bir İlk Daha
08 Aralık 2012 Cumartesi 18:49

banner143
banner134

 Nevşehirin Avanos İlçesine bağlı Göynük kasabasında kadın girişimcimiz Şengül Özbek ve Kenan Kestiren ortak firması tarafından kurulan Göynük Madencilik firması Türkiye’de bir ilke imza atarak Nevşehir ve Bölgesinde bir çok özel yapıların ana maddesi olarak kullanılan ve yöremizde eskitilmiş taş olarak bilinen taşlardan üretime başladılar.

 

Nevşehirli yerli yatırım firması, Göynük Madencilik Özellikle Kapadokya bölgesindeki Butik Otellerin yapısında kullanılan bu özel taşların büyük ilgi gördüğü belirtiliyor.

 

En son Ulusal gündemde çok kez dile getirilen İstanbul Çamlıca da ki Camiinin yapısında kullanılmasıda önerilen Göynük Madencilik Taşları yine Kapadokya Bölgesinin en büyük projelerinden birisi olarak gösterilen Kayakapı projesi içinde kullanımının gündemlerinde olduğunu belirtitler.

 

 

FİB Haber Merkezi olarak Ayrıca Yurt içi ve yurt dışındanda büyük ilgi görmesi beklenilen tesisisn Bölgemize hayırlı olmasını diliyoruz.

 

Doğal yalıtım malzemesi olarak kullanılan görselliği dayanıklılığı ses yalıtımı ve ısı izalasyonu da sağlayan Göynük Taşı siparişleriniz için Göynük Belediyesine müracaat edebilirisniz.

Göynük Madencilik

Tozağan Mevkii Göynük Kasabası –Avanos NEVŞEHİRKaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
zümrüt inşaat ltd şti - 5 yıl önce
cok güzel bir malzemeye benziyor sertligi nasıl yumuşaksa bir işe yaraz sertise biz sezonda 2yüzbin adet alırız