banner461

Nevşehir'de Buğday hasadı başladı ama fiyat belli değil

Nevşehir'de buğday hasadının başlamasına rağmen müdahale fiyatının hala açıklanmaması üreticiyi kaygılandırıyor.Çiftçi şimdi buğday fiyatlarının açıklanmasını bekliyor...

banner503
Nevşehir'de Buğday hasadı başladı ama fiyat belli değil
13 Temmuz 2017 Perşembe 16:56

banner143
banner134
Nevşehir'de buğday hasadı başladı ama çiftçi endişeli halen fiyatlar açıklanmadı. Buğday Hasadının başladığı Nevşehir'de Üretici, düşük açıklanmasından endişe duyduğu için müdahale fiyatlarınınbiran önce açıklanmasını istiyor.

Çiftçi soruyor: Buğdayda müdahale fiyatları ne zaman açıklanacak?

Nevşehirli çiftçiler  “Bölgemizde buğday hasadı başladı. Halen taban fiyat belli değil. Çiftçi borçlu ve ürünü tüccara ölü fiyata satmak zorunda. Çiftçi sürekli zararda, bu yüzden çiftçilik yapanların sayısı hızla azalıyor” diye sitemde bulundular.

Üreticilerin her hasat mevsiminden önce buğday taban fiyatının açıklanmasını beklediğini ancak bu beklentinin her yıl gecikmeli olarak gerçekleştiğini hatırlatan üreticiler, FİB Haber İnternet gazetesine yaptıkları açıklamasında, taban fiyatının biran önce mutlaka açıklanması gerektiğine vurgu yaptılar.

Üreticilerimiz tohumu, ilacı, gübreyi, mazotu genelde borçla alıyor. Çiftçi borçlu ve ürünü biran önce satmak zorunda, fiyat açıklanmadığı için tüccara malını ucuza satıyor. Biran önce bu mağduriyetin önüne geçilmeli. 

Newholland Nevşehir Özersoylar​ tüm çiftçilerimize bereketli bir hasat dönemi diliyor...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.