banner461
banner195

Nevşehir'de Oda ve borsa seçimleri ertelendi.

Oda ve borsaların, 2017 yılı Ekim ayında başlayıp Kasım ayında da tamamlanması gereken organ seçimleri, 2018'in Nisan ayına ertelendi.

Nevşehir'de Oda ve borsa seçimleri ertelendi.
25 Eylül 2017 Pazartesi 00:01

banner143
banner134
Bakanlar Kurulu aldığı ani karar ile oda ve borsalarda seçimleri erteledi.
Kanun hükmünde kararname ile resmi açıklama yapan Bakanlar Kurulu’nun seçimleri erteleme kararına Nevşehir'den tam destek geldi. 
Bakanlar Kurulunun konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Buna göre, tüm Oda ve Borsaların 2017 yılı Ekim ayında başlayıp Kasım ayında da tamamlanması gereken  organ seçimlerinin gelecek yıl Nisan ayında yapılması, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının ilgili yazısı üzerine Bakanlar Kurulunca kararlaştırıldı.
Türkiye genelinde TOBB’a bağlı tüm oda ve borsalarda seçimlerin ertelenmesiyle birlikte ilimiz Nevşehir'de de yapılacak olan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Nevşehir Ticaret Borsası seçimleri de 2018 yılı Nisan ayına ertelendi.

FETÖ yapılanmasının özellikle odalarda yerleşmiş olması sebebiyle gerekli temizliğin yapılabilmesi adına alındığı iddia edilen erteleme kararı ilimiz Nevşehir'de de memnuniyetle karşılandı.


Erteleme tüm Türkiye genelinde...
Erteleme talebini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ileten oda ve borsa yetkililerinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan onay aldıkları ve buna göre erteleme kararını tüm Türkiye genelindeki oda ve borsalara duyurduğu  öğrenildi. Buna göre NTSO ve NTB seçimleri de ertelenmiş oldu. Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Nevşehir Ticaret Borsası seçimleri 2018 yılı Nisan ayı içerisinde yapılacağı belirtildi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.