banner461
banner195

Nevşehir'de “Yeraltı Çöp Konteyner Sistemi” Kuruluyor

Nevşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından çöplerin toplanması amacıyla yeni bir sistem hayata geçiriliyor.

Nevşehir'de “Yeraltı Çöp Konteyner Sistemi” Kuruluyor
19 Nisan 2016 Salı 18:37

banner143
banner134
Nevşehir'de ilk defa yeraltı çöp konteynır sistemi uygulanmaya başlanacağı bildirildi.Nevşehir Belediyesi, cadde ve sokaklarda yer alan çöp konteynerlerini yer altına alıyor.  

Nevşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha hijyenik ve modern bir çöp toplama sistemini Nevşehir’de hayata geçiriyor.


Nevsehir'e yeraltı cöp konteynirlari geldi, cok yakinda yapilmaya basliyacak.

Nevşehir Belediyesinin ilk etapta 270 Adet 5 M³ Tam Yeraltı, Mantar Ataçmanlı Çöp Konteyneri için yapılan ihalesinin tamamlandığı ve önümüzdeki günlerde belirlenen noktalara yerleştirilmeye başlanacak. 


FİB Haber Merkezi olarak edindiğimiz bilgilere göre "Gerçekleştirilen üst yapı çalışmalarına paralel olarak düzenlenen yer altı çöp konteynırı 5 metre küplük olacak. Yeraltındaki konteynerin kullanımı ile görsel kirliliğin ortadan kalkmasının yanı sıra, konteynır doluluk ve boşaltma sürelerinde de zaman kazanımı sağlanmış olacak. Yeraltı çöp konteynır sisteminin uygulanmasındaki başarı ve memnuniyet, ilerleyen süreçte sistemin yaygınlaşması için de belirleyici olacak. Buraya çöp atarken, kentlilerin yer üstündeki çöp atma bacasını kullanmaları ve yanıcı madde atmamaları gerekiyor"

Asansörlü sistem yeraltı konteynerleri için Nevşehir’in Avanos Belediyesi'de sipariş verdiği belirtildi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Millet - 2 yıl önce
Millete fark etmez sokak dururken cöpe niye atsınlar
Avatar
Noname - 2 yıl önce
Yıl 2016 halen direğin dibine çöp bırakıyorum.başka soze gerek var mi