banner461
banner195

Nevşehir Gençlik Değişim Platformu Değişimin Artık Şart Olduğunu Açıkladı

Nevşehir’de bu Sene başında kurulan "Nevşehir Gençlik Değişim Platformu" bir basın bildirisi yayınladılar. Gençlik Platformu açıklamasında Nevşehir için artık Değişim kaçınılmaz diyerek NTSO Başkan Adayı Yakup Zağlanmış ve ekibine “EVET” Dediler.

Nevşehir Gençlik Değişim Platformu Değişimin Artık Şart Olduğunu Açıkladı
06 Nisan 2013 Cumartesi 13:56

banner143
Nevşehir Gençlik Değişim Platformu Toplantısı
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Adnan Menderes Terminali Toplantı Salonunda yoğun bir katılımla bir araya gelen yaklaşık 150 kişilik Nevşehirli Genç İş Adamı ve Genç Girişimcilerden oluşan grup  "Nevşehir Gençlik Değişim Platformu" çatısı altında toplanarak bu şehrin yönetimin de artık bizde varız dediler…

 

Toplantı da Konuşan Ahmet Ertaş ; Bizler Genç İş Adamları olarak Nevşehir in yarınları geleceğiz.Ve Gücümüzün farkındayız.

Nevşehir in en büyük sorunu olarak gösterdiği ve çözüm olarakta Birlik ve beraberliğin önemine işaret çeken Ertaş, Parti, sınıf,fikir her ne olursa olsun birbirimize saygılı ve Nevşehir için birlikten yanayız. Bu handan çok yolcu gelip geçti yine gelip geçecek. Bizler Hanın gerçek sahipleri olarak Gençliğimizin önünün açılması ve Şehrin yönetiminde bizlerde söz sahibi olmak adına Oda seçimlerinde Değişimden yanayız dedi.

 

Daha sonra söz alan Fatih Zağlanmış ta; Nevşehir'de ticaret ve sanayi odalarının seçimler öncesinde Nevşehirli genç iş adamları, odalardaki geleneksel yönetim anlayışının değişmesini isteyerek, "Nevşehir Değişim Platformu" olarak Oda seçimlerini Milad kabul ediyoruz. Bu oluşumla birlikte artık bu sürecin bir çığ gibi büyüyerek büyük destek topladığını görmek Nevşehir in geleceği açısından bizleri umutlandırmaktadır dedi.

Fatih Zağlanmış, Nevşehir in Geleceği Genç Yatırımcı ve Biz Genç girişimcilerin elinde … Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Artık Nevşehirli olgusunu ve Nevşehir Milliyetçiliğini tüm esnaf ve iş adamlarımız arasında güçlendirerek memleketimizi hak ettiği yerlere birlik ve beraberlikle getireceğiz. Hemen yanı başımızdaki komşumuz Kayseri örneğini iyice irdelediğimizde aslında bizlere nasıl bir Nevşehir görmek istediğimizin en güzel rol modelini gösteriyor.Yolumuz belli hedefimiz belli Güçlü Ekonomisi İle Anadolunun parlayan yıldızı olmak için hiçbirimizin hiçbir eksiği yok hatta fazlası var.Allahın izniyle büyüklerimizin getirdiği bu çıtayı daha da yükseltmeye çıkartmaya kararlıyız dedi.

 

Platform adına açıklamada bulunan Nevşehirli Genç İş Adamı Fuat Doğanay ise konuşmasında şunları ifade etti….

 

“Doğanay’dan Nevşehir Gönüllü Gençlik Değişim Platformu'ndan Açıklama…”

Değerli Basın Mensupları,

Genç Girişimciler olarak ilk buluştuğumuzda kuruluş amacımızı ve beklentilerimizi sizlerle paylaşmıştık. Geçen süre zarfında oluşumumuza dahil olan arkadaşlarla birlikte daha da güçlendik, istişare toplantıları yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Zaman zaman bu toplantıların, istişarelerin çıktılarını sizlerle paylaşacağımızı belirtmiştik ve bu gün burada seçim sürecinin de ertelenmesiyle birlikte devam eden çalışmalarımız hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz.

İlk toplantımız ile birlikte platformumuz çığ gibi büyümekte, genç girişimciler olarak istişarelerimize devam etmekteyiz. Bu ilgi ve birliktelik aynı zamanda Nevşehir Ticaret ve Sanayisi için umutların yeşermesi anlamına gelmektedir. Bizler  bu şehrin ve ülkemizin geleceği olduğumuzun ve bu sorumluluğumuzun da farkındayız. Büyüklerimizin tecrübelerine inanan, kendi enerjisine güvenen, yeni fikirlerle, yatırımlarla memleketimize katma değer yaratmayı görev edinmiş bir platformuz. Geçtiğimiz süre zarfında yaptığımız istişare toplantılarında, memleketimizin ticari ve sanayi, geçmişi ve geleceği  üzerine fikirlerimizi paylaştığımızda gördük ki,, Nevşehir’imiz de bir şeyleri değiştirecek en önemli etkenlerden biri de, bizleriz!  Ancak yine farkettik ki; ne yazık ki Geleneksel yönetim anlayışı ve tek adam yönetim metodu ile yıllardır görmezlikten gelinmiş, yok sayılmışız! ve hiçbir zaman fikrimiz alınmamış. Halbuki bu platformda başarı hikayeleri olan arkadaşlarımız, bir şirket ile kalmayıp şirket sayıları 3’e, 5’e taşımış değerli genç sanayici ve işadamlarımız var.  Biz elimizden alınmış özgüvenimizi bu seçim süreci ile birlikte tekrar kazanmış olmanın, özgüvenimizi ve enerjimizi ilimizin ekonomisine kazandırabilecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri, Mehmet Yakup Zağlanmış ve ekibinin yeni yönetim, yeniden yapılanma, güçlü büyüme sloganı ile başlattıkları değişim rüzgarı tekrar geleceğe umutla bakmamızı sağlamıştır. Değerli Büyüklerimize bu heyecansız gidişata son vermek üzere aday oldukları için sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri bir milattır. Son 10 yılda dünya tarihinde görülmemiş bir teknoloji gelişimi ve küreselleşme yaşanmıştır. Ticaretin sınırları kalkmış, teknoloji ile birlikte katma değerli üretime ulaşılmıştır. Ekonomik büyüme ve zenginleşmenin ise; fırsatları görebilmekte, bilgiyi yönetmekte, takım çalışmasında ve inovatif yönetim metotlarında saklı olduğu anlaşılmıştır. Değişimin, gelişimin, ekonomik büyümenin, istikrarın sağlanması için önümüzdeki seçim son derece önemlidir. Bu seçim aynı zamanda geleceğimizi seçmek demektir. Biz Genç Girişimciler için en büyük sermaye enerjimizin ve heyecanımızın yüksek olduğu içinde bulunduğumuz zaman dilimidir. Bir dönemin daha mevcut durumla devam etmesi demek bu sermayeyi tüketmek demektir.

Şehrimizin ticari ve sanayi faaliyetlerinin gelişmesi, fırsatların şehrimize çekilmesi, modern yönetim metotlarının geliştirilmesi ve çağın normlarına uyulması ancak yenilikçi bir yönetimle mevcuttur. Bizlerde değişime, gelişime ve özellikle genç fikirlere inanmış ve yola çıkmış Mehmet Yakup Zağlanmış bey ve güçlü ekibinin yanında tüm kararlılığımızla yürüyoruz.

İlimizin siz değerli Basın mensuplarının, katılımcı genç iş adamı arkadaşlarımızın ilgi ve alakalarından, desteklerinden dolayı müteşekkiriz. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

NEVŞEHİR GENÇLİK PLATFORMU                                                                                                                                                              Basın Sözcüsü  
Fuat DOĞANAY


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Helal olsun... - 5 yıl önce
birlik ve beraberlik inşallah istediğiniz gibi olur ve bozulmaz çünkü nevşehirin buna ihtiyacı var
Avatar
Göreme - 5 yıl önce
vallaha supersınız siz yav sonuna kadar destek
Avatar
Fuat Doğanay - 5 yıl önce
destek ve övgülerinizden ötürü çok teşekkürler siz değerli esnaflarımızla birlikte inşallah, yeni bir yönetimle, yeniden yapılanarak nevşehir'imizin ticari hayatına yenilik ve canlılık katmayı arzuluyoruz, bunu da başarılı ticari geçmişiyle içimizden biri olan, girişimci yönüyle de takdire şayan yakup zağlanmış beyi adaylığı sürecinde destekliyoruz..
Avatar
sanayiden - 5 yıl önce
elinize saglık gençler. doğru yoldasınız çalışmalrınızda başarılar dilerim.