banner461

Nevşehir İl Özel İdaresinden Bölgeye tarihi yatırım

Nevşehir Milletvekilleri ile yaptığımız görüşmede Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından bölgede 2013 yılı içerisinde tarihi yatırımların gerçekleştirileceği ifade edildi.

Nevşehir İl Özel İdaresinden Bölgeye tarihi yatırım
05 Ağustos 2013 Pazartesi 12:47

banner143
banner134

 Nevşehir Milletvekilleri ile yaptığımız görüşmede Nevşehir İl Özel İdaresi tarafından bölgede 2013 yılı içerisinde tarihi yatırımların gerçekleştirileceği ifade edildi.

 İl özel İdaresi tarafından ayrılan 3.150.000 TL tutarıdaki yol yapımı bütçesi Milletvekillerimizin özel gayretleri sonucunda Maliye Bakanlığı tarafından 3.000.000. TL, Kalkınma Bakanlığı tarafından 1.000.000 TL, Kültür ve Turizm Bakanlığından KAP-HİB aracılığıyla gönderilen 4.000.000 TL ödenek ile 11.150.000 TL ye ulaşmıştır. Yine İl Özel İdaresi Bütçesinden 2.000.000 TL tutarında akaryakıt ödeneği desteği, iş makinası ve parsonel takviyesi ile bu yıl yollara yapılan yatırımların toplam değerinin 20.000.000 TL tutarında gerçekleşmesi bekleniyor. Ayrıca yine Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından KAP-HİB aracılığı ile gönderilen 500.000.TL tutarındaki ödenek ile Kavak Kasabası ve İbrahimpaşa Köyünden turistlerin çokça ziyaret ettiği vadi içerisindeki kanalizasyon Ürgüp arıtma tesisine bağlanarak önemli bir sorun çözüme kavuşturulmuş olacak.

 

      Bilindiği gibi geçtiğimiz yılda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gönderilen 2.250.000 TL ödenek ile Kozaklı İlçemizde Jeotermal su reenjeksiyon hattı yapılmış ve Kozaklı’daki termel kaynağın korunması sağlanmış ve yeni yatrımların önü açılmış idi. Bu yılda geçen yıl gönderilen ödeneğe ilave olarak gönderilecek olan 500.000 TL ödenek ile Kozaklıda Jeotermal su dağıtım projesi gerçekleştirilerek bütün tesislerin tek merkezden jeotermal kaynağa ulaşması sağlanacak.    

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
mustafa Karaman - 6 yıl önce
neyin tarihi yatirmi bui br minicik kopruyu biryilda yapmak mi yaptiklari o b kopruyu ikiyil icerisnde hala hizmete acamamkmi neyin yatirimi bu menfezleri doldurlmayismi bozulan satihlar biryil sonra yalvara yalvara hala yapilicak kendi yollarian beledilelerden uceret isteyip hatta alipta yapmamakmi yatirim ozel idare sinifta kalmistirç
Avatar
bayramhacılı halim - 6 yıl önce
çok çalışkan özel idaremiz(!) bayramhacılı yolunu vekillerimizin ısrarlı yapılsın demesine ragmen ne zzaman yapmayı düşünür acaba:?
barajdan su basan bölümün parasını aldıgı bililen özel idare bu parayı nereye harcadıda bu yolun nevşehir il sınırına aid bölümü 3 yıldır hala yapılmadı... ak partinin bu memlekete yapacagı en büyük hizmet özel idareleri kapatmaktır...karayolları yapamalı bütün yolları..