banner461
banner195

Nevşehir İli Oda ve Borsalar Müşterek İstişare Toplantısı Düzenlendi

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası ve Nevşehir Ticaret Borsası 2014 yılı müşterek toplantısı NTSO Meclis Salonu’nda yapıldı.

Nevşehir İli Oda ve Borsalar Müşterek İstişare Toplantısı Düzenlendi
25 Kasım 2014 Salı 10:43

banner143
Nevşehir'de Oda ve Borsalar Müşterek İstişare toplantısı gerçekleştirildi
İlgili Galeriye Git
banner134
 NEVŞEHİR-ÜRGÜP TİCARET  VE SANAYİ ODASI İLE  NEVŞEHİR TİCARET  BORSASI MÜŞTEREK TOPLANTISI YAPILDI

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası ve Nevşehir Ticaret Borsası  2014 yılı müşterek toplantısı  NTSO Meclis Salonu’nda yapıldı. 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanunu gereğince İlde bulunan Oda ve Borsalar’ın müşterek  katıldığı toplantıda Odalar ve Borsa tarafından gerçekleştirilmesi düşünülen projeler ele alındı.

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı  İbrahim Salaş, Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce,  NTB Meclis Başkanı Aydın Karayılan ve ÜTSO Meclis Başkan Vekili Muammer Sak’ın  yanı sıra  Odalar ve Borsa’nın Yönetim ve Meclis Üyeleri’nin katıldığı Toplantı’nın açış konuşmasını yapan  NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce ,  Müşterek Toplantıların, aynı amaç için çalışan oda ve borsaların ortak sorun ve projelerinin değerlendirilmesi ve  işbirliği ortamlarının oluşturulması amacıyla yapıldığını dile getirdi.

Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aydın ve Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı  İbrahim Salaş’ın  selamlama konuşmasının ardından bir konuşma yapan NTSO Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız,   İşadamı ve yatırımcılarının kendi sermaye ve öz varlıkları ile yatırım yapmaları konusunda tavsiyelerde bulundu. M. Arif Parmaksız Nevşehirli Sanayici ve İş adamlarının devlet teşviklerinden istenilen düzeyde yararlanamadığını belirterek, “Bu sebeple Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin her ilde başlattığı akademik danışman uygulaması çerçevesinde Nevşehir’de de  Oda ve Borsa’yı Akademik danışmanlık yapacak Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr.  Alper Aslan’ın projeler konusunda Odalar ve Borsa’ya danışmanlık yapacağını dile getirdi.

Daha sonra söz alan  Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi  Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Aslan’da, teşvik ve hibe programlarından Nevşehir ve Nevşehirli işadamlarının yararlanması için çalışmalara başlandığını hatırlatarak, “Nevşehirli  sanayici, işadamı ve yatırımcılara yönelik teşvik  ve hibe programları ile yeni yeni tanışıyor. Bu konuda Odalar ve Borsa’ya her türlü danışmanlık  hizmeti için hazır olduğunu dilme getirdi .

Toplantı  oda ve borsa üyelerinin karşılıklı görüş alışverişi ile son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
oz nevsehirli - 3 yıl önce
bunlar hangi dilden konuşuyor kime konusuyor...