banner461

Nevşehir İŞKUR İstihdam Kazandırmaya Devam Ediyor.

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile İlimizin önde gelen tekstil firmalarından Ürgüp Canilia Tekstil arasında aktif işgücü programları kapsamında İŞKUR’a kayıtlı 25 vatandaşımız işbaşı yapmıştır.

Nevşehir İŞKUR İstihdam Kazandırmaya Devam Ediyor.
01 Ağustos 2019 Perşembe 10:12

banner143
banner134

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile İlimizin önde gelen tekstil firmalarından Ürgüp Canilia Tekstil arasında aktif işgücü programları kapsamında 25 kişilik işbaşı eğitim programı düzenlemek üzere protokol imzalanmış ve İŞKUR’a kayıtlı 25 vatandaşımız işbaşı yapmıştır.

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Arif Sıddık BARATA yaptığı açıklamada “Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Canilia Tekstil arasında 25 kişilik işbaşı eğitim programı kapsamında protokol imzalandı. Aktif işgücü piyasası programlarından biri olan işbaşı eğitim programı Nevşehir’de işveren ve işçiler tarafından yoğun ilgi görüyor. İşbaşı eğitim programlarında temel amaç mesleki deneyimi, iş tecrübesi olmayan kişilere mesleki deneyim ve iş tecrübesi kazandırmaktır. Ayrıca özel sektörün istihdamda ihtiyacı olan temininde güçlük çekilen meslekler başta olmak üzere nitelikli eleman ihtiyacını açığını kapatmak ve kursiyerlere o meslek dalında pratik ile birlikte uygulamalı olarak bir deneyim kazandırmak hedeflenmektedir.” Dedi.

BARATA ayrıca “İEP İle Gençler Deneyim Kazanıyor. 2019 yılı işbaşı eğitim programından faydalanan işveren ve katılımcı sayısı her geçen gün artmaktadır. Bugüne kadar gerçekleşen işbaşı eğitim programları sayesinde bilhassa gençlerimizin ve öğrencilerimizin mezuniyet sonrasında karşılaştıkları deneyim eksikliğini gidermede ve işgücü piyasasının nitelikli eleman ihtiyacını karşılamada İŞKUR önemli katkılar sunmaktadır. Böylelikle gençlerimiz bu sayede teorik bilgilerine pratik ekleyerek İŞKUR sayesinde özel sektör marifetiyle edindikleri deneyimlerini özgeçmişlerinde yer vereceklerdir. İEP ile Bir yandan yeni mezun ve tecrübesi olmadığından dolayı iş bulamayan gençlerimize tecrübe kazandırmakta ve öte yandan işverenlere de kendi kurum kültürlerine uygun adayların yetiştirilmesini sağlanmaktadır.” Dedi

Program süresince ayrıca işbaşı eğitim programı kapsamında çalışan kadın kursiyerlerin şartları taşımaları koşulu ile 400 TL çocuk bakım desteği alabileceğini de ifade eden BARATA Çalışma Hayatında karşılaştıkları sorunları çözmek amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak işbaşı eğitim programları meslek edindirme kursları mesleki beceri ve eğitim işbirliği geliştirme protokolü kapsamında İŞKUR aracılığı ile istihdam edilen kadınların 2 ile 5 yaş arasında çocukları için aylık 400 TL kreş desteği verildiğini ve bakım desteğinden yalnızca 2-5 yaş arasındaki çocuğu kreşe ve gündüz bakım evine devam eden kadın kursiyer ile katılımcılar yararlanabileceğini ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.