banner461

Nevşehir Milletvekili Açıkgöz'den Patatese Teşvik Müjdesi

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz, patates üreticilerine müjdeli haberi verdi. 

Nevşehir Milletvekili Açıkgöz'den Patatese Teşvik Müjdesi
26 Şubat 2018 Pazartesi 18:34

banner143
banner134
Patates üreticilerinin umutla beklediği teşvik çıktı. Nevşehirli patates üreticilerine Müjde, AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz 'den geldi. Patates üreticisi ton başına 50 TL teşvik alacak.

AK Parti TBMM Divan Üyesi ve Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, patates üreticilerinin merakla beklediği müjdeli haberi böyle duyurdu.

PATATES Üreticilerimize Hayırlı Olsun! "Üreticilerimizin beklediği patates teşviki Bakanlar Kurulu kararı ile kabul edildi." 

Milletvekili Açıkgöz; "Uzun süredir patatese teşvik çıkarabilmek için mesai yapan Açıkgöz, Bakanlık nezdinde yapılan görüşmeler sonrası patates üreticisini sevindiren ihracat teşvikinin çıkarılmasını sağlandı. Patateste ton başına 50 TL ihracat teşviki çıktı. Nevşehirli çiftçimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.


AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz yaptığı açıklamasında; "Üreticilerimizin beklediği patates teşviği bakanlar kurulu kararı ile kabul edildi. Uzun zamandır mesai harcadığımız patates üreticilerimizi rahatlatacak olan ihracat teşviği ton başına 50 TL olarak çıktı. Patates çiftçimize hayırlı olsun…" 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan, AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz :  "Bugün Nevşehirli Milletvekili Arkadaşlarımız Sayın Murat Göktürk ve Sayın Ebubekir Gizligider ile birlikte patates üreticilerin sıkıntılarını çözüm getirmek için tarım Bakanlığı ve ekonomi Bakanlığı ile yürütülen çalışmalar sonucunda ihracatı artırmak için patateste ton başına 50 tl teşvik primi verilmesi kararlaştırıldı. Bu sonucun inşallah fiyatların artmasına çifcimizin yüzünün gulmesine vesile olur. Biz AK Partili 3 Nevşehir Milletvekilleri ve hükümetimiz geçmişte olduğu gibi bundan sonra da çiftçinin yanında olmaya devam edecektir. Patates çiftçimize hayırlı olsun…
"Her Şey Nevşehir İçin"Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hasan - 2 yıl önce
Çok vermişler 200 250krş patates satsın millet birde hayırlı olsun diye paylaşım yapıyorlar. Günaydın