banner461

Nevşehir Milletvekili Gizligider’den Çiftçilere Müjde

AK Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider, Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası borçlarının ertelenmesine ilişkin müjdesini verdi.

Nevşehir Milletvekili Gizligider’den Çiftçilere Müjde
06 Ekim 2016 Perşembe 18:14

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekili Av. Ebubekir Gizligider, yaptığı açıklamasında şunları ifade etti;

Tarım Kredi Kooperatifleri ve Ziraat Bankası borçlarının ertelenmesine ilişkin müjdelerimizle ilgili uygulamada çıkan sorunları çözüyoruz.
Çiftçilerimizin 01.01.2016 ile 09.09.2016 tarihleri arasında meydana gelen aşırı sıcak, aşırı kar yağışı, aşırı yağış, dolu, don, fırtına, güneş yanıklığı, heyelan, hortum, kırağı, kuraklık, sel, sel-su baskını, şiddetli rüzgâr, yangın, yıldırım düşmesi afetleri nedeniyle zarar gören çiftçilerimizin sübvansiyonlu olan Ziraat Bankası Tarımsal Kredi borçları ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlar Tarım İl Müdürlüğüne zararlarını tespiti için başvurmaları halinde borçlarını erteleme işlemini yaptırabileceklerdir.
Çiftçilerimizin borç erteleme kapsamına girmeyen yani sübvansiyonlu olmayan kredilerini ve Tarım Müdürlüklerinde zarar tespitini yaptıramayanlar yani ÇKS kaydı ile TARSİM poliçesi olmayanlar ise tüm Ziraat Bankası şubelerine başvurmaları halinde, Ziraat Bankasına ait olan tüm borçlarını yapılandırma imkânına kavuşacaklardır.
Nevşehir Milletvekilimiz Ebubekir GİZLİGİDER, bu zamana kadar çiftçimizin desteklemeler, yardımlar, hibelerle, borç ertelemeleriyle yanında olduk, bundan sonra da yeni müjdelerle çiftimizin yanında olmaya devam edeceğini belirtti...

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
İsa - 3 yıl önce
Sayın vekillerimiz yetkililerimiz patates çiftçiye 25 kuruş manavda 1500 lira biliyoruzki bu işi de çözeceksiniz inşAllah