banner461
banner195

Nevşehir Milletvekillerinden Ziraat Odasına Referandum Ziyareti

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver ile birlikte Ziraat Odası Başkanı Salih Çelikbaş’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Nevşehir Milletvekillerinden Ziraat Odasına Referandum Ziyareti
06 Nisan 2017 Perşembe 18:07

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver ile birlikte Ziraat Odası Başkanı Salih Çelikbaş’ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

"Milletin iradesiyle yönetim sistemi değişecek"
AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, burada yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada Nisan ayında yapılabileceği öngörülen referandum ve başkanlık sistemi hakkında bilgiler verdi. Referandumun ve sonrasında başkanlık sisteminin Türkiye için çok önemli olduğuna dikkat çeken Açıkgöz, “Milletimiz için çok önemli bir referandum olacak. İdari sistemdeki bu yenilik Türkiye’nin gelişmesine çok ciddi katkı sağlayacak. Milletimiz tarihi bir dönemeçte. Demokrasi tarihinde ilk defa yönetim sistemi halkın onayı ile hiçbir vesayet kurumunun üst baskısı olmadan, milletin seçtiği meclisin ve milletin kendi onayıyla, iradesiyle değişecektir. Bu çok önemli bir süreçtir. Bunun herkes için hayırlı olmasını, hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

"50 yıllık tartışılan hükümet sistemini çözmek istiyoruz"
AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk ise, başkanlık sisteminin Türkiye için bir mecburiyet olduğunu belirterek, parlamenter sistemin sıkıntılı bir sistem olduğunu kaydetti. Başkanlık sisteminin uzun zamandır Türkiye gündeminde olduğunu hatırlatan Göktürk, Türkiye’nin artık parlamenter sistemle yönetilmesinin mümkün olmadığını ifade etti. İktidarlığı döneminde Türkiye’yi adeta şaha kaldıran AK Parti iktidarının Başkanlık sistemi ile Türkiye’ye yeni ve huzurlu bir kapı daha açacağını ifade eden Göktürk, şu anki parlamenter sisteminin darbeciler tarafından getirilen bir sistem olduğunu söyledi. AK Parti olarak bugün itiraz edilen sistemin 1961 Anayasası ile darbeden sonra getirilmiş olan bir sistem olduğunun altını çizen Göktürk, "Bugüne kadar yıllarca bu sistemin işlemediğini birçok siyasetçi zaten söylüyor. Bugün biz AK Parti olarak başkanlık sistemi önerisiyle Türkiye’de yaklaşık 50 yıldır tartışılan bir hükümet sistemi meselesini de çözmek istiyoruz” dedi.


"Parlamenter sistemden Başkanlık sistemine geçilmeli"
Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Salih Çelikbaş ise, Türkiye’nin Başkanlık sistemine gerçekten ihtiyacı olduğunu belirterek, ziraat odası olarak sonuna kadar destek olduklarını dile getirdi. Türkiye’nin artık parlamenter yönetim sisteminden kurtulup başkanlık sistemine geçmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Çelikbaş, “Biz kendimizi bildik bileli tarlalarda çalıştık. Bizim gibi milyonlarca çiftçi kardeşimiz tarlalarda Türkiye için, Türk Milleti için ekti, biçti, sofralara sundu. Ancak 2002 yılında AK Parti iktidarının Türkiye’nin başına gelmesi ile birlikte tarım ve hayvancılık canlandı. AK Parti hükümetinin verdiği desteklerle çiftçilerin yüzü güldü. Bu her yıl katlanarak ve değişerek devam etti. Biz bugün üretebiliyorsak, hükümetin destekleriyle üretip Türk Milleti’ne sunuyoruz. Kaldı ki  Nevşehir tarım ve hayvancılık açısından çok önemli bir şehir. Nüfusunun yüzde 70’i tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlıyor” dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.