banner461
banner195

Nevşehir Ticaret Borsasında 12. Dönem Akreditasyon Çalışmaları

TOBB İkiz Kuleler’de düzenlen TOBB 11. Dönem Akreditasyon Sertifika Törenine Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş ve NTSO Başkanı M.Arif Parmaksız ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Nevşehir Ticaret Borsasında 12. Dönem Akreditasyon Çalışmaları
03 Şubat 2016 Çarşamba 23:56

banner143
Nevşehir Ticaret Borsasında Akreditasyon Çalışmaları
İlgili Galeriye Git
banner134
Oda/Borsalarımızın kurumsal kapasitelerini artırmak amacıyla yürütülen Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, 12. Dönem Akreditasyon Sürecine başvuruda bulunan Oda/Borsalarımızın başvuruları TOBB Akreditasyon Kurulunca değerlendirilerek, 23 Oda/Borsamızın 12. Dönem çalışmalarında yer almasına karar verildi.​
Kabul gören Bu 23 Oda ve Borsalar arasında Nevşehir Ticaret Borsasıda bulunuyor. Akreditasyon Sürecinde Oda/Borsalarımız Akreditasyon Standardına yönelik eğitim çalışmaları, Geliştirme Ziyaretleri ve Denetim uygulamalarından geçerek akreditasyon statüsü elde etmeye çalışıyor.

Nevşehir Ticaret Borsası (NTB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne yapmış olduğu akreditasyon sürecine başvurusunun kabul edilmesinin ardından, 12. dönem akreditasyon süreci için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Bu kapsamda düzenlenen TOBB 11. Dönem Akreditasyon Sertifika Töreni, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş ve NTSO Başkanı M.Arif Parmaksız katılımıyla Ankara TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi.


Nevşehir Ticaret Borsasının 12. Dönem Akreditasyon çalışmaları kapsamında, düzenlenen törene Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Meclis Başkanı Mehmet Havalı ve Genel Sekreter Uğur Aydoğan 10. ve 11. dönem Akredite olan Oda ve Borsaların ödül törenlerine katıldılar.  

Sistemin amacı, Türk Oda/Borsa Sisteminin; Oda/Borsalarımız arasında kalite bilincinin yerleştirilmesi, Oda/Borsa Sistemimizin iş dünyası nezdinde saygınlığının ve hizmet türlerinin artırılması, hizmet kalitelerinin iyileştirilmesi, Oda/Borsa Sistemlerinin birbirine yakınlaşmanın sağlanması suretiyle Avrupa Oda/Borsa Sistemine uyumunun sağlanmasıdır.

Bu çerçevede, Birliğimiz;  EUROCHAMBRES ve İngiltere Ticaret Odası (British Chamber of Commerce) işbirliği çerçevesinde İngiltere ve Almanya Oda sistemlerinin en iyi uygulamalarını dikkate alarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modelini geliştirmiş ve 2005 yılına kadar projeyi İngiltere Ticaret Odası ile birlikte yürütmüştür.


Oda Akreditasyon Modeli 2005 yılından itibaren Birliğimiz tarafından yürütülmüş olup,  2008 yılında yapılan çalışmalar sonucunda Borsalar da sürece dahil edilmiş ve model kapsamındaki çalışmalar TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi olarak uygulanmaya başlamıştır.


2009 yılında TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sisteminin etkinliğinin gözden geçirilmesi ve İngiltere Ticaret Odası’nın hazırladığı “2008 Akreditasyon Kılavuzu”nun tüm Oda/Borsalar tarafından uygulanabilirliğinin tespiti amacı ile İngiltere Ticaret Odası ve Birliğimiz uzmanları 9 ay süren bir çalışma yapmış, bu çalışma sonucunda da “2010 Akreditasyon Kılavuzu” yayınlanmıştır.


Bugüne kadar, 10 Dönemde 133 Oda ve 58 Borsa olmak üzere toplam 191 Oda/Borsa akredite edilmiştir. 11. Dönem 41 Oda/Borsa ve 2 Şube ile,  12. Dönem 22 Oda/Borsanın akreditasyon çalışmalarına ise halen devam edilmektedir.

 
12.Dönem Akreditasyon Sürecine dahil edilen Oda/Borsalar:
 
1.                  Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası
2.                  Alaşehir Ticaret Borsası
3.                  Alaşehir Ticaret ve Sanayi Odası
4.                  Aydın Sanayi Odası
5.                  Çankırı Ticaret Borsası
6.                  Çorum Ticaret Borsası
7.                  Denizli Ticaret Borsası
8.                  Didim Ticaret Odası
9.                  Düzce Ticaret Borsası
10.              Fatsa Ticaret Borsası
11.              Hopa Ticaret ve Sanayi Odası
12.              Kars Ticaret ve Sanayi Odası
13.              Nevşehir Ticaret Borsası
14.              Niğde Ticaret Borsası
15.              Ödemiş Ticaret Borsası
16.              Ödemiş Ticaret Odası
17.              Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası
18.              Selçuk Ticaret Odası
19.              Söke Ticaret Odası
20.              Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası
21.              Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası
22.              Van Ticaret Borsası
23.              Yozgat Ticaret Borsası
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.