banner461
banner195

Nevşehir TSO, NTB ve Ürgüp TSO'dan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız, Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş ile Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, beraberlerindeki heyet ile birlikte TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.​

Nevşehir TSO, NTB ve Ürgüp TSO'dan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret
11 Nisan 2018 Çarşamba 20:59

banner143
banner134

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız, NTSO Meclis Başkanı Seyit İnce, Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, NTB Meclis Başkanı Mehmet Havalı ile Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aydın ve Meclis Başkanı Kemal Öğütlü beraberlerindeki heyet ile birlikte TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti.​

Kabulde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, hayırlı olsun dileklerini ileterek, “4 yıl daha Allah güle güle görev yapmayı nasip etsin. Bu Nevşehir'e ve ülkemize hizmet etmek için fırsattır. Unutmayın ki insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır. İşte en faydalı olacağınız yerdesiniz. Yeter ki elbirliği, güçbirliği içinde olun. Bu birlikteliği daim edin” ifadelerini kullandı.

Nevşehir TSO Başkanı Arif Parmaksız da yaptığı değerlendirmede, “Bu yeni dönem hepimize, odamıza hayırlı uğurlu olsun diyorum. TOBB’a Türkiye’mize hayırlı olsun diyorum. Bugün Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ticaret Borsası ve Ürgüp Ticaret ve Sanayi Odası meclisleri ile beraber sayın başkana destek için bir araya geldik. İlk günden desteğimiz bugüne kadar devam ediyor. İnşallah bundan sonrada devam eder. Bu seçimde kendisine üstün başarılar. Türkiye sorunları ile daha fazla uğraşmasını diliyorum. Başkanımıza bugün 110 kişi ile destek ziyaretine geldik” dedi.

Nevşehir TB Başkanı İbrahim Salaş da 2 Nisan’da yapılan seçimi kazandıklarını belirterek, destekleyen üyelerine, Nevşehir’e ve Borsa personeline teşekkür etti.

NTB Başkanı İbrahim Salaş'da ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada seçim sürecini tamamladıklarını belirterek, “Yeni bir döneme girmiş bulunuyoruz. Bu dönemde de hep birlikte, şehrimiz için, ülkemiz için hep beraber çalışacağız inşallah. Bugünde ziyarete geldik. Hem hayırlı olsun ziyaretine geldik hem de onu desteklediğimizi bildirmek için geldik. Hayırlısıyla bu dönemi de Rifat Başkan’la beraber geçirmek istiyoruz. Rifat Bey’den çok memnunuz. Kendisinin TOBB’a Başkan olduktan sonra, şu ana kadar ki tüm çalışmaları TOBB tarihinin tamamından fazla. Hem yurt içinde hem de yurtdışında Türkiye’mizi en iyi şekilde temsil ediyor. Bizde ona ilimizde layık olmaya çalışıyoruz. İnşallah hep birlikte güzel işler başaracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Seçim günü kabak çekirdeği coğrafi işaretinin tescili için müracaat ettiğini anlatan Salaş şöyle devam etti: “O gün tesadüf kabak çekirdeğinin coğrafi işareti resmi gazetede yayımlandı. Nevşehirliler için hayırlı olsun diyorum. Bu senede inşallah Nevşehir’e patatesi de kazandırmak istiyoruz. Onun için çabalarımız var. Onun için uğraşıyoruz”.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun kendilerine her zaman destek olduğunu ifade eden Salaş, “Onunla birlikte inşallah çok güzel işler yapacağımıza inanıyorum” dedi.

Ürgüp TSO Başkanı Ahmet Aydın ise yeni bir döneme başladıklarını, bu dönemin önceki döneme göre daha hareketli olacağını belirterek, “Sağ olsun Rifat bey bize bir okul sözü vermişti. Onun parasını da ayırdı.7 milyon 750.000 TL. Bu sene Ürgüp’e bir okul kazandıracağız. Onun yanına bir sanayi yerimiz var. 630.000 metrekare. Onun çalışmasını yapıyoruz. Bunun yanında tabi yurtiçi yurtdışı fuarlara gezilerimiz var. Üyelerimiz ile ilgili gelen sorunları sağ olsun TOBB Başkanımız zaten çözüyor. Bugünde ziyarete geldik. Çokta güzel ağırladılar bizi. Ufak tefek eksiklerimiz vardı onları da söyledik kendisine sağ olsun kabul ettiler. Her zaman yanımızda. Hemşerimiz olarak da bize her zaman sahip çıkıyor destek oluyor. Kendisini çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.