banner461
banner195

Nevşehir'deki Gıda Tahlil ve Mikrobiyoloji Laboratuarına İlgi Büyük

Ülkemizin en modern ve en donanımlı gıda tahlil ve mikrobiyoloji laboratuarlarından biri olan Nevşehir Ticaret Borsası Gıda Tahlil ve Mikrobiyoloji laboratuarına ilgi her geçen yıl artıyor.

Nevşehir'deki Gıda Tahlil ve Mikrobiyoloji Laboratuarına İlgi Büyük
10 Ocak 2015 Cumartesi 14:52

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Ülkemizin en modern ve en donanımlı gıda tahlil ve mikrobiyoloji laboratuarlarından biri olan Nevşehir Ticaret Borsası Gıda Tahlil ve Mikrobiyoloji laboratuarına ilgi her geçen yıl artıyor.

Bir önceki yıla oranla % 20 dolayında ilginin arttığı ve yapılan işlemlerin sayılarının da çoğaldığı Nevşehir Ticaret Borsası Gıda Tahlil ve Mikrobiyoloji laboratuarında 2014 yılında bin 600 toprak numunesi tahlil edildi. 200 su, 50 bitki numunesinin tahlilinin yapıldığı laboratuarda toprak numunelerinde 15 ayrı parametre, Su numunelerinde 14 ayrı parametre bitkide ise 10’a yakın parametre üzerinde incelemelerde bulunuldu.

Edinilen bilgiye göre Nevşehir Ticaret Borsası Gıda Tahlil ve Mikrobiyoloji laboratuarında Nevşehir’in yanı sıra Sivas, Konya, Eskişehir, Kırşehir, Kayseri ve Niğde gibi ülkemizin değişik 50 ilinden numuneler 2014 yılında da gelmeye devam etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Selçuk - 4 yıl önce
yüksel Kayabaş isimli mühendis Türkiye'deki profesörüm diye geçinenleri cebinden çıkarlar...