banner461
banner195

Nevşehir'de Damızlık Akkaraman Koç Dağıtımı Yapıldı

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Sivas Ulaş Tarım İşletmesinden temin edilen 32 adet Akkaraman ırkı Damızlık Koç, düzenlenen tören ile üreticilere teslim edildi.

Nevşehir'de Damızlık Akkaraman Koç Dağıtımı Yapıldı
12 Haziran 2015 Cuma 18:38

banner143
Damızlık Akkaraman Koç Dağıtımı Yapıldı
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Sivas Ulaş Tarım İşletmesinden  temin edilen 32 adet Akkaraman ırkı Damızlık Koç, düzenlenen tören ile üreticilere teslim edildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünde düzenlenen törene,  Nevşehir Vali Yardımcısı Hasan KAYHAN, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ, Nevşehir Ziraat Odası Başkanı Hüseyin ALTINIŞIK, Nevşehir İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Muhammet ÇÖMÇE, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birlik Başkanı Ali DÖNMEZ, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Halil Haki BALTA, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hüseyin ŞENER ve İl Müdür Yardımcısı Tahir DAĞASLAN,  İl Müdürü Yardımcısı Gürol ÇETİN, İl Müdür Yardımcısı Necmettin SAPMAZ, Şube Müdürleri, Teknik personeller ve çiftçiler katıldı.

Törende konuşan Vali Yardımcısı Hasan KAYHAN;

           " Hayvancılığı geliştirme projesi kapsamında Damızlık Koç Dağıtımı yapmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. İlimizde Akkaraman ırkı koyunculuk yapıldığından seçimi yapılan bu ırk koçlardan 32 yetiştiricimize 1'er adet dağıtılacaktır. Ayrıca Bu hafta Toprak Bayramı olarak kutlanmaktadır.Çiftçilerimizi geleceğimiz olarak görüyoruz, Çiftçiler milletimizin geleceği, toprak ise yaşamdır, içinde bulundurduğu birçok canlıya hayat vermektedir" dedi.

Törende konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ;

" Bakanlığımız tarafından Küçükbaş hayvancılık işletmelerinde akrabalı yetiştirmeden kaynaklanan olumsuzlukların giderilerek, verimliliğin artırılması amacıyla Hayvancılığı Geliştirme Projesi uygulanmakta,  proje kapsamında damızlık  Koç dağıtımı yapılmaktadır.Bu kapsam da Bakanlık Koyun Keçi Kayıt Sistemine Kayıtlı, en az 100 Baş koyunu  olan, Koyun Keçi Birliğine üye, il ve İlçe Müdürlükleri tarafından seçilen 32 yetiştiricimize(İlimiz Merkez ilçe 6, Kozaklı 3 ,Ürgüp 2, Hacıbektaş 4, Derinkuyu 5, Gülşehir 6 ,Avanos 6 )koç teslim edilecektir" diyerek hayvancılığın geliştirilmesine yönelik projelerin devam edeceğini söyledi.

Konuşmaların ardından 32 adet Damızlık koç üreticilere teslim edildi.

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.