banner461

NTSO kadın girişimciler icra kurulu üyeleri Ahilik haftası etkinliklerine katıldı

29. Ahilik Kutlamaları kapsamında dünyanın ilk kadın teşkilatı olan ve Anadolu Kadınlar Birliği anlamına gelen Bacıyan-ı Rum, “Geçmişten Günümüze Kadın Girişimciliği” adlı panelle anlatıldı. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde hazırlanan panel Kırşehir Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Panel’e çevre illerden Kadın Girişimciler ile Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler İcra Kurulu da katıldı. 

banner503
NTSO kadın girişimciler icra kurulu üyeleri Ahilik haftası etkinliklerine katıldı
31 Mayıs 2016 Salı 12:02

banner143
banner134
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılışında konuşan Kırşehir Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Seher Ünsal, Ahiliğin kadının toplumdaki yeri ve önemini anlattı. Ünsal, “Bilime, sanat ve ahlaka son derece önem veren ahilikte kadının, sosyal ve ekonomik alanında önemli bir yeri vardır. Bu bağlamda kadınlar, Anadolu’nun Türkleşmesi ve İslamlaşması’nda Türk Kültürü ve Medeniyeti’nin Türk dili ve edebiyatının gelişmesinde gelenek ve törelerin yerleşmesi ve korunmasında çok önemli hizmetler vermiştir. Bu teşkilat Türkiye’de filizlenip tüm dünyaya örnek teşkil edecek şekilde büyük bir katkı sağlayacağına çok önemli bir hareket olacağına inanıyorum” dedi.
TOBB Kadın Girişimciler Başkan’ı Evrim Aras, TOBB Ankara Kadın Girişimciler Başkan’ı Serpil Polat ve Kayseri Kadın Girişimciler İcra Kurulu Üyesi Zuhal Gözüküçük’ünde konuşmacı olarak katıldığı panel Selma Küçükgül’ün moderatörlüğünde gerçekleşti.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.