banner461
banner195

NTSO Seçimi 15 Mayıs'ta…Heyecan Dorukta…!

Ticaret Odası’nda Seçim 15 Mayıs’ta yapılacağının açıklanmasının ardından Parmaksız ve Zağlanmış ekibinde çalışmalar sürat kazandı.

NTSO Seçimi 15 Mayıs'ta…Heyecan Dorukta…!
27 Nisan 2013 Cumartesi 15:11

banner143
banner134

 Seçim sürecinin daha fazla gerginliğe neden olmaması amacıyla bu tarihin alındığı gözleniyor. Yaklaşık 3 binin üzerinde üyesi bulunan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odasında yapılacak olan seçimde 26 Meslek Komitesinden delegeler belirlenecek. Bu delegeler önce meclisi oluşturacak. Ortaya çıkan meclis ise içerisinden yönetim kurulunu belirleyecek. 13 yıldır Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası başkanlığını yürüten Mehmet Arif Parmaksız’ın yanı sıra İş Adamı ve Nevşehir Belediyesi Meclis Üyesi Mehmet Yakup Zağlanmış’ın NTSO Başkanlığı,İş Adamı Seyit İnce ile yine İş Adamı Musa Ertaş ın da Meclis Başkanlığı için yarışacakları Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası seçimlerinde oda meclisi ve yönetimi 4 yıl süreyle bu göreve seçilmiş olacaklar. Sürenin kısalması ile birlikte Parmaksız ve Zağlanmış gruplarının çalışmalarına hafta başından itibaren daha da hız vermesi bekleniyor.

Kazanan Nevşehir Olsun…

 Nevşehir İş dünyası önümüzdeki ay yapılacak olan iki büyük seçime kilitlendi. Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Nevşehir Ticaret Borsası Başkanlığında yapılması beklenilen seçim sonuçlarını iş dünyası merakla bekliyor.

İlimize gelmesi beklenen yatırım ve ekonomik kalkınma nedeniyle de oldukça önem arz eden Ticaret Borsası ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı seçimlerine adaylar hazırlıklarını sürdürüyor. Ticaret Borsası’na mevcut başkan Tuncer Gök yeniden aday olurken, Rakibi ise Mustafa Çelebi. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı için ise, mevcut başkan Arif Parmaksız yeniden Başkanlık için aday olurken rakibi ise adaylığını aylar öncesinden açıklayan Yakup Zağlanmış. NTSO’ da 13 Yıldır Başkanlığını sürdüren ve Aynı zamanda TOBB Yönetiminde de bulunan Arif Parmaksız mı?, Yoksa Yeni Yönetim Yeniden Yapılanma ve Güçlü Büyüme sloganıyla meydanlara inen Yakup Zağlanmış mı?. Daha evvel ilimiz siyasetinde Elkatmış - Köybaşı gruplaşması nedeniyle sıkıntılı dönemler atlatan şehrimizde İş Dünyasının kutuplaşması ve bölünmesi ise Nevşehir için tam manasıyla bir handikap olur yorumları yapılırken elbette Demokraside Muhalefet kanadı olmalı bu hizmet için önemli ama tadında dozunda ve demokratik şekilde olması ise tek temenni. 7 den 70 e herkes Oda Seçimleriyle birlikte kazananın Nevşehir olmasını temenni ediyor Birlik beraberlik içerisinde, Nevşehir’e ve halkımıza yakışır bir seçim atmosferi yaşanması bekleniyor.

Haber:MHA


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
eelemnet - 5 yıl önce
ticaret odasından sonra yerel seçim süreci başlar el ele gönül gönüle ondan sonra.yolun açık nevşehir.
Avatar
öznevşehirli - 5 yıl önce
her yazınızda elkatmış-köybaşı rekabetini öne sürüyor sunuz. nevşehiri nevşehir yapan o süreçtir.o süreç çalişma rekabet süreci idi.şimdiki süreç (sizin beğendiğiniz) ise yatma ve uyuma sürecidir.
Avatar
is adami - 5 yıl önce
arif abi kimin işini gormedi.yeni mekan aramak değişiklik olsun diye yapilmaz kimseye fayda getirmez.
Avatar
is adami - 5 yıl önce
arif abi kimin işini gormedi.yeni mekan aramak değişiklik olsun diye yapilmaz kimseye fayda getirmez.
Avatar
MEMLEKET SEVDALISI - 5 yıl önce
arkadasllar bence sençi̇me nifah sokan erdal feralandir sayin mevçut başkan arif parmaksiz ve ekibi̇ bu seçi̇mi̇ alacak ve herkeze gereken cevabi verecektir.daha fazla söze gerek yok o koltukta gözü kalmiş i̇nsanlarda i̇şte kendi̇ kedillerine uğraşiyorlar ama boşaa taabi̇ ki̇ uğraş dur ama boşaaa zağlanmişşş
Avatar
is adami imiş - 5 yıl önce
artık kimse nevşehire dur diyemez yürü be yakup başkan