banner461
banner195

NTSO´dan Girişimci Adaylarına Motivasyon Semineri

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ile İŞKUR tarafından imzalanan proje kapsamında başlatılan Girişimcilik Kursları sürüyor.

NTSO´dan Girişimci Adaylarına Motivasyon Semineri
07 Kasım 2013 Perşembe 15:54

banner143
banner134
Girişimcilik Kursları çerçevesinde Eğitimci Yazar Kadir Akyel tarafından Nevşehir Ticaret Odası Meclis salonunda "İş Hayatı ve Aile Motivasyonu" konulu bir seminer verildi.

Seminere NTSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cengiz Yıldız, Genel Sekreter İsmail Hakkı Aydoğan, İŞKUR Müdürü İlhan Temel ve NTSO Meclis Üyesi Ahmet Efe´nin yanı sıra çok sayıda kursiyer katıldı. Seminerin açış konuşmasını yapan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Cengiz Yıldız, girişimci adaylarına önemli tavsiyelerde bulunurken, Türkiye´nin 2023 hedeflerine yakalaması için yeni girişimcilere ihtiyacı olduğunu hatırlattı. Yıldız, girişimcilik kursiyerlerine, önlerine çıkacak engellerden yılmadan yollarına devam etmelerini tavsiye ederken, "Bir işe girmeden önce araştırmanızı iyi yapın, olmayanı ortaya çıkarın ,mevcut işleri ise geliştirme konusunda çaba gösterin" dedi. Daha sonra söz alan İŞKUR Müdürü İlhan Temel de yaptığı konuşmada iş düşüncesinin önemine vurgu yaparak, "Yeni bir iş ve yeni bir iş düşüncesinin günümüzde önemi oldukça fazla. Bu ekonomik gelişme için de önemli. Bu sebeple bizler yeni iş düşüncelerinin bizlere ulaşmasını istiyoruz." Diye konuştu. İŞKUR Müdürü Temel, Nevşehir Ticaret Odası ile İŞKUR arasında yapılan ortak protokol çerçevesinde başlatılan girişimcilik kurslarının bu zamana kadar yapılan en kapsamlı kurslar olduğunu sözlerine ekledi. Konuşmaların ardından girişimci adaylarına Eğitimci Yazar Kadir Akyel tarafından İş Dünyası ve Aile Motivasyonu konulu seminer verildi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.