banner461
banner195

NTSO’dan Üreticilere Önemli Açıklama

Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası başkanlığı Mısır’a ihracat yapan firmalarla ilgili olarak başlatılan üretici kayıt sistemine yapılacak başvurular konusunda önemli bir açıklamada bulundu.

NTSO’dan Üreticilere Önemli Açıklama
14 Mart 2016 Pazartesi 13:24

banner143
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası başkanlığı Mısır’a ihracat yapan firmalarla ilgili olarak başlatılan üretici kayıt sistemine yapılacak başvurular konusunda önemli bir açıklamada bulundu.

Konuya ilişkin açıklamada; “Türk şirketlerinin ilettiği sorulara açıklık getirilmesi için bir not hazırlandığı bildirilmiş ve bu notun uygulamanın başlatılacağı 16.03.2016 tarihinden önce duyurulması talep edilmiştir. İhracatçı firmaların elçilik ve başkonsolosluktan gerekli dokümanları tasdik ettirmelerinden önce General Organization for Export and Import Control’ün(GOEIC) www.goeic.gov.eg sitesinden elektronik onaylarını almalarının gerektiği önemle vurgulanmıştır. TOBB tarafından yapılan incelemede yazı ekindeki bilgi notunda aşağıdaki hususların dikkate alınmasının gerektiği değerlendirilmektedir. Başvuru ile ilgili tüm prosedürlere General Organization for Export and Import Control’ün(GOEIC) İnternet sitesiwww.goeic.gov.eg’den ulaşabilmektedir. Başvuru ile ilgili gerekli dokümanlar Arapçaya tercüme edilmek zorundadır. Çeviri hizmetini yapacak olan akredite tercüme ofisleri Türk yetkili makamları tarafından belirlenecektir.(Noter, Odalar). İhracatçı firmalar, ilgili tüm belgeleri GOEIC’in resmi web sitesi olan www.goeıc.gov.eg’ e kontrol ve onaylanmasını teminen yüklemeleri gerekmektedir. Elektronik ortamda başvuruyu yapan firma, belgelerinin onaylanması halinde GOEIC tarafından bilgilendirilecektir. Firma bu bilgilendirmeyi takiben belgelerin orjinallerini Mısır Büyükelçiliğine veya Baş Konsolosluğuna tasdik ettirmek amacıyla sunmak zorundadır. Firma, Mısır Büyükelçiliği veya Baş Konsolosluğu tarafından tasdik edilen dokümanlarını Mısırda’ki GOEIC’ e bağlı herhangi bir başvuru ofisine ibraz etmek ve başvuru formunu doldurmakla yükümlüdür. Tüm bu işlemlerden sonra başvuru işlemi en kısa sürede sonuçlandırılacaktır” denildi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.