banner461

Osman Vergiveren, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Toplantısına Katıldı

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanları toplantısı geçtiğimiz gün Ankara’da düzenlendi. Toplantıya Nevşehir’den TOBB Nevşehir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Osman Vergiveren katıldı.

banner503
Osman Vergiveren, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Toplantısına Katıldı
17 Şubat 2020 Pazartesi 12:46

banner143
banner134

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanları toplantısı geçtiğimiz gün Ankara’da düzenlendi. Toplantıya Nevşehir’den TOBB Nevşehir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Osman Vergiveren katıldı.

TOBB Nevşehir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Osman Vergiveren; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanları toplantısına katıldı. Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Yardımcısı Yusuf Sarınay’ın teşrif ettiği, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliği yaptığı toplantıda TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanları ve TOBB Genç Girişimciler Kurul Üyeleri yer aldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında “Girişimcilik, Mentorluk ve Staj İş Birliği Protokolü” imzalandı.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB, Genç Girişimciler Kurulu (GGK) olarak 8 bin kişilik büyük bir aile olduklarını belirtti. Hisarcıklıoğlu, ülkenin ve milletin refahı, zenginliği için girişimciliğin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Girişimciler ne kadar güçlüyse, ekonomi de o derece güçlü ve rekabetçi olur. Yeni fikirler, dünyayı değiştiren inovasyonlar, hep gençlerden çıkıyor. İşte bu nedenle, ülkemizdeki girişimcilik ekosistemini geliştirmeyi misyon edindik.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların ardından Girişimcilik, Mentorluk ve Staj İş Birliği Protokolü imzalandı.

TOBB Nevşehir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Osman Vergiveren toplantı ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi, “81 ilden gelen Genç Girişimciler Kurulu Başkanlarımız ile Birliğimiz çatısı altında bir araya geldik. Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun teşrifleriyle gerçekleşen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan “Girişimcilik, Mentorluk ve Staj İş Birliği Protokolünün hayırlı olmasını diliyorum.

TOBB Nevşehir GGK olarak protokol kapsamında yapılacak olan çalışmalara bizler de destek sağlayacağız. Özellikle genç girişimciliğin gelişmesi ve yaygınlaşması konusunda çalışmalar yürüten ülkemizdeki en büyük genç girişimci ağı olan TOBB Genç Girişimciler Kurullarının oluşmasında ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasında bizlere gerçekleştirdiği önderlik ve destekleri için Birlik Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ve minnetlerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Girişimcilik, Mentorluk ve Staj İş Birliği Protokolü imzalandı


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.