banner461
banner195

Parmaksız’dan “Memleketim Portalı” Kariyer İmkanları Açıklaması

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Arif Parmaksız, “Memleketim Portalı” Kariyer İmkanları konusunda Açıklamada bulundu.

Parmaksız’dan “Memleketim Portalı” Kariyer İmkanları Açıklaması
18 Mart 2016 Cuma 17:54

banner143
banner134
Memleketim Portalı hakkında açıklama yapan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın kendi aralarındaki iletişimi ve anavatan ile bağlantılarını daha düzenli bir çerçeveye oturtabilmek, girişimcilerimizin birbirlerini tanımalarına ve anavatan ile ticari bağlantılarını güçlendirmelerine imkan sağlamak amacıyla, Dışişleri Bakanlığı tarafından “Memleketim Yurtdışı Türkler İletişim Portalı” adıyla önemli bir çalışma yürütüldüğünü söyledi.
Dışişleri Bakanlığı ve TOBB arasında 07/05/2015 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde, TOBB söz konusu Portalın şirketlerle ilgili olan bölümlerine ilişkin açıklamalarına destek vermekte ve katkı sağlandığını ifade eden Parmaksız,
“Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın  yoğunlukla kullanacağı Portal’da, Türkiye’de yerleşik firmalarda daha fazla görev almalarını sağlamak amacıyla, Türkiye’de yerleşik şirketlerimizin kariyer imkanlarının yayınlanması öngörülüyor ve bu ters beyin göçüne katkı sağlamak açısından büyük bir önem taşıyor,  Odamız üyesi olan şirketler, kariyer imkanlarına ilişkin duyurularını, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza kolaylıkla ulaştırabilecek bununla birlikte yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın üye şirketlerimizce istihdam edilmesine imkan sağlanacaktır.
Bu sayede yurtdışında doğup büyüyen, birçok donanıma sahip olan ve üye şirketlerimiz açısından farklı pazarlara açılmalarına imkan sağlayacak olan vatandaşlarımız, firmalarımızda daha fazla görev alabilme imkanı bulabileceklerdir ‘’dedi.
Üyelerimizin kariyer imkanlarını ilgili Portal’da yayınlanmasını teminen senem.yavas@tobb.org.tr eposta adresine bildirmelerinden memnuniyet duyulacaktır.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.