banner461
banner195

Patates'te Şirket Kıskacı Sürüyor

Son yıllarda ürün üretemez hale gelen, ürettiği ürünü maliyetin çok çok altında satmak zorunda kalan, kimi zaman ise pazarlama sorunu nedeniyle ürünü çöpe dökmek durumunda kalan Patates Üreticisi adeta bölgedeki şirketlerin eline teslim edilmiş durumda.

Patates'te Şirket Kıskacı Sürüyor
25 Haziran 2014 Çarşamba 16:53

banner143
banner134

 Şirket Kıskacı Sürüyor

NEVŞEHİR(MHASon yıllarda ürün üretemez hale gelen, ürettiği ürünü maliyetin çok çok altında satmak zorunda kalan, kimi zaman ise pazarlama sorunu nedeniyle ürünü çöpe dökmek durumunda kalan Patates Üreticisi adeta bölgedeki şirketlerin eline teslim edilmiş durumda.

Bu arada geçtiğimiz yıllarda yörede yaşanan Patates siğili hastalığının ardından yaşanan sıkıntıların ardından bölge Patatesi son yıllarda bölgeye çöreklenen şirketlerin adeta eline düşmüş durumda.

Söz konusu şirketlerin büyük bir bölümünün kendi üretimlerini yapıp, kendi belirledikleri fiyatlara patates ihraç etmeleri karşısında elleri kolları bağlanan yöre çiftçisinin şirketlerin yöredeki fiyat belirleme hususundaki tekeline de takılmış durumda.

Geçtiğimiz günlerde hükümeti eleştiren açıklamalarda bulunarak feryatlarını duyurmaya gayret eden yöredeki patates üreticilerinin feryatlarını henüz duyup onlara kulak verende olmadı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
YAZIK - 4 yıl önce
Bir söz var:atar çukura
Vermez fakire.
Evet bu işin maliyeti de var,fakat biraz hesaplı verelim,Allah bereket versin,anlayışı yok.Yazıklar olsun,Allah bunlara fırsat vermesin.
Avatar
yuksel bayrktr - 4 yıl önce
bu hukumetden bır halt olmaz bosuna urasmayın