banner461
banner195

Sardalya'nın Fiyatı Yarı Yarıya Düştü

Nevşehir'de balık sezonunun açılması ile birlikte fiyatı yarı yarıya düşen Sardalya balığı vatandaşlardan büyük talep görüyor.

Sardalya'nın Fiyatı Yarı Yarıya Düştü
09 Eylül 2017 Cumartesi 12:51

banner143
banner134
01 Eylül tarihinde balık sezonu açılması ile birlikte En yağlı ve lezzetli balıklarımızdan biri olan sardalya balığı Nevşehir'de bir çok vatandaşlarımızın da sofralarını süslüyor. Müthiş Lezzeti ve sağlık açısından önemli faydaları yanında Av yasağının kalkması ile birlikte Kilosu 20 TL olan Sardalya 10 TL'ye düşmesi ile birlikte ekonomik açıdanda Sardalya balığı vatandaşlarımızdan büyük talep görüyor.

Şimdi Sardalya Zamanı...


Balık Sezonu Açıldı Sardalya Ucuzladı diyen Ekonomik Balıkçılık işletmecisi Uğur Çevikler: - "Sardalya'nın en lezzetli dönemi başladı.Sardalya balığı  Omega 3 zenginliği açısından da çok yararlı bir türdür. Balıkların çoğunun aksine, en yağlı dönemini ılıman Havalarda lezzetli, Karadeniz'in meşhur hamsisine benzerliğiyle tanınıyor.  
  
"SALATASINI BİLE YAPABİLİRSİNİZ " 

Sardalyanın etinin çok güzel, pişirme süresinin de çok kısa olduğunu anlatan Çevikler, "Bu balığı ızgara , tava ve . hatta çok iyi temizleyip kılçıklarından ayırıp salatasını bile yapabilirsiniz.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.