banner461
banner195

Sera Alanları 12 Bin Döneme Çıkacak

Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde yüzlerce insanın geçim kaynağı haline gelen seracılık alanında yeni ve önemli adımlar atılmaya devam ediliyor.

Sera Alanları 12 Bin Döneme Çıkacak
08 Kasım 2013 Cuma 21:48

banner143
banner134

 NEVŞQEHİR(MHA) Nevşehir’in Kozaklı ilçesinde yüzlerce insanın geçim kaynağı haline gelen seracılık alanında yeni ve önemli adımlar atılmaya devam ediliyor.

Kozaklı Belediye Başkanı Erdoğan Çelik yaptığı açıklamada, Türkiye'nin önemli termal sağlık merkezlerinden biri olan Kozaklı ilçesinde son yıllarda seracılık alanında önemli adımların atıldığını söyledi.
Seracılığın, bölgenin ekonomik gelişmişliğine önemli katkılar sağlayacağını kaydeden Çelik, "Seracılıkta, Kozaklı Belediyesi tarafından imar planında örtü altı sebzeciliği olarak da isimlendirilen seracılık yapımına uygun olarak 10 bin dönümlük arazi belirlendi. Buna, hazineye ait 2 bin dönümlük arazinin de eklenmesi ile Kozaklı ilçesindeki sera alan miktarı 12 bin dönümlük düzeye ulaşacak" dedi.
Kozaklı Belediye Başkanı Erdoğan Çelik, Kozaklı ilçesindeki ekonomik hareketliliğin verimli hale getirilmesinde önemli potansiyel bir güç olan seracılıkla bundan sonraki süreçte önemli bazı yatırımların gerçekleştirilebileceğini ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.