banner461
banner195

SGK prim borcu ödemelerinde süreyi uzattı

SGK, prim borcu ödemelerinde süreyi uzattı, vergi affı için ise süre uzamayacak.

SGK prim borcu ödemelerinde süreyi uzattı
31 Ekim 2012 Çarşamba 18:42

banner143
banner134

 SGK, prim borcu ödemelerinde süreyi uzattı, vergi affı için ise süre uzamayacak.Prim borcunu ödeme süresi uzatıldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu, resmi tatil sonrası yaşanan yoğunluk sebebiyle yeniden yapılandırma kapsamındaki borçların ödeme süresini 7 Kasım'a kadar uzattı.

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan yapılan açıklamada, bankalara yapılan yoğun müracatların teknik aksaklıklara sebep olduğu ve tahsilatların zamanında yapılamadığı belirtildi.

Açıklamada son ödeme tarihinin uzatıldığına dikkat çekilerek şu ifadelere yer verildi:

"Kanun gereğince yeniden yapılandırılan işveren primlerinin tahsilet işlemleri 7 Kasım Çarşamba gün sonuna kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılan ödemeler yasal süre içinde yapılmış sayılacaktır."

 Vergi affından yararlanmak için bugün son gün

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek süreyi uzatmanın söz konusu olmadığını söyledi.

Mehmet Şimşek, bir milyondan fazla kişiyi ilgilendiren vergi affıyla ilgili olarak Meclis'te basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Şimşek; ''Son güne bırakılmaması, ilave fırsatın kaçırılmaması için mükelleflerimiz uyardık. Sürenin uzatılması söz konusu değil'' dedi.

Kamuoyunda ''Vergi Affı'' olarak bilinen düzenleme, esnaf, sanatkar, tüccar, serbest meslek erbabı, şirketler ve diğer mükellefleri ilgilendiriyor.

Düzenleme; borçlarını yeniden yapılandırmak için "torba yasa" kapsamında başvuran, ancak ikiden fazla taksiti aksattıkları için aftan yararlanamayanları kapsıyor.

Bu kişilere, birikmiş taksit borçlarını gecikme faiziyle birlikte bugün akşama kadar vergi dairelerine veya bankalara ödedikleri takdirde, kalan borçlarını taksitler halinde ödeme imkanı tanınıyor.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ÜRGÜP - 6 yıl önce
eksik haber normal sigorta prim borçlarinin ödenmeside 2 kasim cuma günü mesai bitimine kadar uzatildi.