banner461
banner195

Sigorta borcu olanlara müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem: 'Genel Sağlık Sigortalısı olan vatandaşlarımızın prim borcu olup olmadığına bakılmaksızın, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına ait sağlık merkezlerinden sağlık hizmeti alabilecekler.' dedi.

Sigorta borcu olanlara müjde
30 Eylül 2015 Çarşamba 20:11

banner143
banner134

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem: "Bakanlar Kurulu kararı ile Bağ-Kur'lu ve sosyal güvencesi olmadığı için Genel Sağlık Sigortalısı olan vatandaşlarımızın prim borcu olup olmadığına bakılmaksızın, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına ait sağlık tesisleri ve devlet üniversitelerinin sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinden sağlık hizmeti alabilecekler."

Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçlarının yapılandırılması için gelir tespiti sorgusu için bugün son gün. Sigorta borcu sorgulaması nasıl yapılır? Peki, GSS borç sorgulaması nasıl yapılır? GSS prim borcu olanlar ne yapacak? Gelir tespiti başvurusu nasıl yapılır? İşte GSS hakkında son dakika bilgiler haberimizde...

Sigorta borcu sorgulaması nasıl yapılır? 
Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçlarının yapılandırılması için gelir tespiti için Kaymakamlığı başvuru süresi bugün saat 17'de sona erecek. Toplam 7 milyon kişiyi ilgilendiren toplam 9 milyar liralık borç yapılandırması devlet tarafından ertelenmişti. Torba Yasa olarak bilinen ve 11 Eylül 2014 tarihinde yayımlanan 6552 sayılı yasanın gelir tespitini ilk kez yaptıracaklara tanıdığı 31 Mart 2015'te sona eren başvuru süresi 6 ay uzatılmış, son başvuru tarihi 30 Eylül'e ertelenmişti. 7 milyon kişiyi ilgilendiren gelir tespit süresi bugün sona eriyor. Peki,Sigorta borcu sorgulaması nasıl yapılır? GSS borç sorgulaması nasıl yapılır? GSS prim borcu olanlar ne yapacak? Gelir tespiti başvurusu nasıl yapılır?

Borç yapılandırması için son gün 2 Kasım'da
Vatandaşların dikkat etmesi gereken en önemli husus ise bugün gelir tespitinin süresi doluyor. Borç yapılandırması ise 2 Kasım Pazartesi günü bitecek! Bugün GSS sorgulaması yapıp, borcu bulunanlar bugün gelir tespiti yaptırmaları gerekiyor. Gelir tespiti yaptıranlar GSS borç yapılandırmalarını 2 Kasım'a kadar gerçekleştirebilecekler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.