banner461
banner195

Sınav 13 Haziran’da

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından bitki koruma ürünleri bayilik veya toptancılık sınavı başvurularının sürdüğü belirtildi.

 Sınav 13 Haziran’da
18 Mart 2015 Çarşamba 16:15

banner143
banner134

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından bitki koruma ürünleri bayilik veya toptancılık sınavı başvurularının sürdüğü belirtildi.

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından bitki koruma ürünleri bayilik veya toptancılık sınavı başvurularının başladığı belirtildi. Nevşehir’de sınavlara katılmak isteyen vatandaşların başvuruları kaçılmaması gerektiği belirtildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Bitki Koruma Ürünlerinin Toptan ve Perakende Satılması ile Depolanması Hakkında Yönetmeliğin 6’ncı maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinde belirtilen bitki koruma ürünleri bayi veya toptancı izin belgesi talebinde bulunan ziraat mühendisi, eczacı, kimya mühendisi, kimyager, ziraat teknisyeni veya bitki sağlığı ile ilgili dersleri alarak mezun olmuş teknikerlere 2015 yılında uygulanacak sınav, Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nce 13 Haziran 2015 Cumartesi günü saat 10.00'da Ankara'da yapılacaktır. Sınava girmek isteyen adayların, aşağıdaki linkte verilen sınav takvimi ve sınav uygulama talimatına uygun olarak 24 Nisan 2015 tarihine kadar aşağıda belirtilen bilgi ve belgelerle bulundukları ildeki İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne dilekçe ile başvurularını yapmaları  gerekmektedir" dedi.  Sınav başvurusu için gerekli belgeler; - Diploma veya Mezuniyet Belgesinin onaylı sureti (Aslı görülmek suretiyle Müdürlüğümüzce onaylanacaktır ) - Transkript (sadece Teknikerler için bitki sağlığı ile ilgili dersi aldığını gösteren) - T.C. Kimlik Numarası - 2 adet vesikalık fotoğraf” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.