banner461
banner195

Son Müracaat Tarihi 20 Kasım

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada hayvan nakilleri yapan kişilerin yeni yönetmelik doğrultusunda sürücü/bakıcı yeterlilik belgesi almalarının zorunlu olduğu bildirildi.

 Son Müracaat Tarihi 20 Kasım
14 Kasım 2015 Cumartesi 14:31

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce yapılan açıklamada hayvan nakilleri yapan kişilerin yeni yönetmelik doğrultusunda sürücü/bakıcı yeterlilik belgesi almalarının zorunlu olduğu bildirildi.

Açıklamada; “Resmi Gazetede yayımlanan 'Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmelik yürürlüğe girmiş olup, bahse konu yönetmelik ile, canlı hayvan nakli yapan nakil aracı sürücü ve bakıcılarına, 'Sürücü/Bakıcı Yeterlilik Belgesi', hayvan nakliyesi ile uğraşan nakliyecilere 'Nakliyeci Yetki Belgesi', hayvan refahı ve korunmasına ilişkin standartları taşıyan nakil araçlarına 'Nakil Aracı Onay Belgesi, alma zorunluluğu getirilmiştir. Veteriner Sağlık Raporu tanziminde ve nakil esnasında bahse konu belgeler aranacaktır. Bahse konu belgeler için müracaatlar, yönetmelikte belirtilen belgelerle birlikte 20 Kasım 2015 tarihine kadar doğrudan İl Müdürlüğümüze yapılacaktır. ​ Müracaatlarda; Araç sahibi nakliyecilerin; Araç Ruhsatı, K' Belgesi, Nüfus cüzdanı fotokopisi  ile Sürücülerin; Ehliyet fotokopisi, Nüfus cüzdanı fotokopisi ile, Bakıcıların;Nüfus cüzdanı fotokopisi ile şahsen müracaat etmeleri gerekmekte.

Araç sahibi nakliyeciler müracaatlarından önce araçlarını yönetmelikte belirtilen özelliklerde hazırlayarak, İl Müdürlüğüne getirip kontrolünü yaptırmaları gerekmektedir. Araçlarını istenilen özelliklerde hazırlamayan nakliyecilerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

Nakliyeciler, sürücüler ve bakıcılar için 02/12/2015 tarihinde saat 09:00'da İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda eğitim kursları düzenlenecek olup, aynı tarihte yapılacak sınavda başarılı olanlara belge tanzim edilecektir. Yeterlilik belgesi almak isteyen, nakliyeci, sürücü ve bakıcıların müracaatlarını 20 Kasım 2015 tarihine kadar tamamlanması ilanen duyurulur” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.