banner461
banner195

Süne Mücadelesine Dikkat

İlimiz Nevşehir genelinde her ne kadar kış sezonunda beklenen yağışlar alınamasa da İlkbahar aylarında zaman zaman etkili olan yağışlar bu yıl hububat üreticilerini ümitlendirdi.

Süne Mücadelesine Dikkat
14 Mayıs 2013 Salı 15:36

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) İlimiz Nevşehir genelinde her ne kadar kış sezonunda beklenen yağışlar alınamasa da İlkbahar aylarında zaman zaman etkili olan yağışlar bu yıl hububat üreticilerini ümitlendirdi. Ancak, Haziran ayı başından itibaren süne mücadelesinin il genelinde çok iyi bir şekilde yapılması bekleniyor.

Yörenin en önemli tarım ürünü olarak öne çıkan patates’te son yıllarda yaşanan sıkıntılar nedeniyle öne çıkan buğday üretiminde il genelinde bu yıl son yağışların ardından verimin oldukça iyi durumda olması bekleniyor.

Nisan ve Mayıs aylarında zaman zaman kaydedilen yağışlarla birlikte hububat üreticisi bu yılki rekolteden ve ürün veriminden son derece umutlu bir hale geldi. Ancak Gıda, tarım ve hayvancılık il müdürlüğünün bu yıl Haziran ayından itibaren hububatta dane kaybına neden olan süne zararlısına karşın son derece etkili bir mücadele sergilememesi durumunda umutların yeşeremeyeceği gözleniyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.