banner461
banner195

Süt Üreticilerine Önemli Uyarı

Nevşehir Süt Birliği Başkanı Mehmet Turhan, Süt üreticilerinin anaç sığır ve buzağı desteklemelerinden yararlanabilmeleri için 30 Eylül 2015 tarihine kadar hayvanlarını TÜRKVET sisteminde üzerine almaları gerektiğine dikkat çekti.

Süt Üreticilerine Önemli Uyarı
10 Eylül 2015 Perşembe 14:08

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Süt Birliği Başkanı Mehmet Turhan, Süt üreticilerinin anaç sığır ve buzağı desteklemelerinden yararlanabilmeleri için 30 Eylül 2015 tarihine kadar hayvanlarını TÜRKVET sisteminde üzerine almaları gerektiğine dikkat çekti.

Turhan, “Üreticilerimiz anaç sığır ve buzağı desteklemelerinden mağduriyet yaşamamaları için yeni almış oldukları hayvanları 3 ay TÜRKVET sisteminde bulundurma zorunluluğundan dolayı hayvanlarını 30 Eylül 2015 tarihine kadar TÜRKVET sisteminde üzerine almaları gerekmektedir. TÜRKVET sisteminde üzerinde gözüken hayvanları 31 Aralık 2015 tarihine kadar E ISLAH sistemlerinde hayvanlarını güncelleme yaptırarak, suni tohumlamalarının gözüküp gözükmediği kontrol edilmelidir. Üreticiler bağlı bulundukları İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine giderek güncellemelerini yaptırabilirler. Aksi takdirde desteklemelerden mağduriyet yaşayabilirler” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.