banner461
banner195

Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Sürdürülebilirlik Eğitimi Düzenledi

Nevşehir TKDK İl Koordinatörlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinde Sürdürülebilirlik Eğitimi, TKDK İl Koordinatörlüğünün toplantı salonunda yapıldı.

Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Sürdürülebilirlik Eğitimi Düzenledi
16 Aralık 2015 Çarşamba 10:54

banner143
banner134
Nevşehir TKDK İl Koordinatörlüğü ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliğinde Sürdürülebilirlik Eğitimi, TKDK  İl Koordinatörlüğünün toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya, TKDK İl Koordinatörü Murat ASİLTÜRK, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Recep EROĞLU, Teknik Personeller ve Üreticiler katıldı.

 

TKDK İl Koordinatörü Murat ASİLTÜRK yaptığı açıklamada;

Nevşehir in tıbbi ve  aromatik bitki potansiyelini değerlendirmesi için gereken desteği  geçmişte olduğu gibi yine  vermeye  devam edileceklerini bildirerek,  IPARD programı kapsamında devam edecek projeler hakkında bilgil verdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü teknik personelleri de, başta Aspir olmak üzere, İyi Tarım Uygulamaları, Çemen, Çörekotu, Karabuğday gibi tıbbi ve aromatik bitkiler hakkında sunu yaptı, karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu üreticilerden gelen sorular cevaplandırıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.