banner461
banner195

TYÇP’ye Hız Verildi

Nevşehir İş-Kur müdürlüğünce İşsizliğe bir nebze çare olmak, kamu eksiklerini bu yolla çözmek ve gereksiz işgücü israfını önlemek amaçlı kurulan Toplum Yararına Çalışma Programı Türkiye genelinde büyük bir hızla faaliyetini sürdürüyor.

TYÇP’ye Hız Verildi
12 Ekim 2012 Cuma 11:57

banner143
banner134

 İşsizliğe bir nebze çare olmak, kamu eksiklerini bu yolla çözmek ve gereksiz işgücü israfını önlemek amaçlı kurulan Toplum Yararına Çalışma Programı Türkiye genelinde büyük bir hızla faaliyetini sürdürüyor.

Bu yıl belirlenen proje hedefini aşarak büyük başarı yakalayan İşkur İl Müdürlüğümüz şimdiye kadar 9 belediye ve 1 kamu kurumu ile TYÇP düzenleyerek 234 kişiye iş sağlamıştır.

Bu kapsamda Programa Nevşehir İl Müftülüğü yanında, Nevşehir Belediyesi, Abuuşağı, Gülşehir, Çat, Mustafapaşa, Karapınar, Başdere, Karacaşar, Tuzköy Belediyeleri dahil olmuştur.

Proje ile Yol Bakım onarım, parke döşeme, cadde, sokak ve parkların bakım onarım ve temizliği, çevre düzenlemesi, ağaç dikim ve bakımı, mezarlık duvarı tamiri, Manastır vadisi açık hava müzesi temizliği, kilitli parke döşemesi, refüj tadilatı, cami iç ve dış temizliği gibi işler yapılmaktadır. 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
salim kayar - 6 yıl önce
ytçp 12ay olsa ne kadar iyi olur ama devletimize güveniyoruz mutlaka çözüm getirir