banner461
banner195

Yerli Otomobil Nevşehir'e Yakışır

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün Yerli otomobilin üretileceği ili henüz belirlemedik açıklamasının ardından Nevşehirli vatandaşlarda, yerli otomobil üretimini ilimize davet etti.

Yerli Otomobil Nevşehir'e Yakışır
15 Kasım 2017 Çarşamba 12:40

banner143
banner134
Türkiye' de yerli otomobil arayışı konusunda babayiğitler çoğalmaya başladı. Bursa ,Eskişehir, Şanlıurfa, İnegöl, Aksaray ve Sakarya'nın ardından yerli otomobili yapacak babayiğidi şimdi'de Nevşehir'de davet etti. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobilin üretileceği yere ilişkin, "Şu an Çok sayıda ilden talepler var. Konya'dan, Manisa'dan İzmir'den var. Yerli otomobilin üretileceği ili henüz belirlemedik. Bunları değerlendireceğiz." dedi.

Nevşehirli vatandaşlar FİB Haber merkezimize gönderdikleri taleplerinde; Türkiye'nin tam ortasında bulunan ilimiz bu özelliğinin yanında Ankara, Konya ve Kayseri gibi büyükşehirlere olan yakınlığı, Kapadokya'nın merkezi olması vatandaşlarımızı Yerli Otomobil Nevşehir'e Yakışır dedirtti.
Nevşehirli vatandaşlarımız, Mercedes'i Aksaray'a kaçırdık Yerli Otomobili mutlaka Nevşehir'e getirelim. İki ayrı üretim aşaması olacağı belirtillen yerli otomobilin en azından ikinci fazlı iller arasında mutlaka Nevşehir'de olmalı ...

Nevşehir'in de bir sanayi şehri olabilmesi, kabuğunu kırıp gelişmesi ve kalkınması için Aksaray'da Mercedes, Kırşehir'de Petlas örneği gibi Nevşehir’imize de büyük bir yatırım gelmesi gerek. Yerli oto Nevşehir için büyük fırsat ama Mercedes örneğinizdeki gibi siyasi güce bağlı...


Millet gider aya biz gideriz yaya ...

Özellikle yıllar önce merhum Necmettin Erbakan tarafından Acıgöl yolu üzerinde Mercedes Fabrikasının temeli atılmış ama sonrasında bir takım siyasi entrikalar sonrası Fabrika inşaatı başlamadan Aksaray'a taşınmıştı.

1974 yılında MSP-CHP koalisyonu döneminde fabrikanın temeli MSP lideri Başbakan Yardımcısı Profesör Dr. Necmettin Erbakan tarafından muhteşem kalabalık huzurunda Aksaray'da atıldı. İç anadolu bölgesinin en büyük yatırımlarından biri. 1986 yılında 290 çalışanla üretime başlamış ve bugün binlerce kişiye istihdam sağlıyor. 
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Öksüzoğulu - 2 yıl önce
Fabrikanın bacasını bile bilmeyiz biz ağam, bize ağır gelir fabrika. ev yaptıralım biz kirasını alalım.
Avatar
Gurbetin Ali - 2 yıl önce
Bize ne gerek fabrika mabrika. Onlar yapsın, biz galericiliğini yaparız.
Avatar
sen50 - 2 yıl önce
sakat sakat konuşmayın Nevşehirin gelişmesi için iyi olur destek olmamız gerek Nevşehir ilimizin herzaman arkasında durmamız gerekir bence fabrika nevşehir ilçemize kurulsun bu geri kalmış kafalarınızı geliştirin :D